A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM. Geachte Clubgenoten, Hierbij heb ik het genoegen U verslag uit te brengen over het ver enigingsjaar 1 juli 1975 "tot en met 30 juni 1974» Tot mijn spijt kan ik deze keer geen gewag maken van successen. De competitie werd beëindigd op de derde plaats met 5 punten achter stand op kampioen Feijenoord. De voorbereiding van het Nederlandse elftal voor het Wereldkampioenschap had -doordat een groot aantal van onze spelers daarin werden opgesteld- een ongunstige invloed op de prestaties van ons elftal in de competitie. In het afgelopen seizoen werden we meer geconfronteerd met blessu res dan andere jaren, denkt maar aan Mulder en Hulshoff met een knieblessure en G.Mühren en Neeskens met een enkelblessure. Het zou ook nog wel eens kunnen gebeuren dat tengevolge van het vertoonde spel door het Nederlandse elftal tijdens de wedstrijden om het Wereldkampioenschap enige goede spelers door buitenlandse verenigingen worden weggekocht. Er zijn geruchten dat zelfs Engeland overstag zal gaan en toestem ming zal gaan verlenen aan buitenlandse spelers tot deelname aan de Engelse leaguewedstrijden. Bovendien zullen we moeten afwachten of onze technische leiding erin zal slagen om een goed gemotiveerd elftal aan de start van de competitie te brengen. Net zoals in het jaar 1970 zullen we dus deelnemen aan het toernooi om de ÏÏEFA-cup. Gezien de lijst van de deelnemende verenigingen lijkt mij de kans op goed.e wedstrijden zeer zeker aanwezig. U weet waarschijnlijk al dat we op 23 juli 1974 "te Zurich in het bijzijn van de bestuursleden Timman en Kraan hebben geloot tegen Stoke City. De wedstrijden moeten worden gespeeld op 18 september en 2 oktober a.s. We moeten eerst uitspelen. Laten we hopen dat het een begin zal zijn van een reeks wedstrijden om de UEFA-cup. Hoewel we ook geen succes konden boeken in de wedstrijden om de Europa-cup voor landskampioenen en KNVB-beker was het buiten het voetbalveld toch wel een min of meer bewogen jaar voor Ajax, waarbij ik dan denk aan s a. de vele besprekingen betreffende transfer van Johan Cruyff naar F.C.Barcelona; b. het ontslag op staande voet aan onze trainer/coach, de heer G.Knobel; c. het tussentijds aftreden van het bestuurslid, de heer A.de Wit; d. de arbitrage procedure door Johan Neeskens aangespannen voor tussentijdse contractontbinding, gevolgd-door zijn overgang naar F.C.Barcelona; e. autoloze zondagen. Hieronder vermeld ik dan nog enige belangrijke beslissingen, die in het afgelopen jaar werden genomen in de vergaderingen betaald voetbal of door het sectiebestuur betaald voetbal. In verband met ontstane moeilijkheden betreffende eventuele over schrijving van Cruyff naar F.C.Barcelona trad het gehele sectie- bestuur betaald voetbal af. In de buitengewone vergadering betaald voetbal van 30 augustus 1975 kwamen de heren op hun besluit terug. De heer Van Vloten werd vervangen door de heer Zwikstra.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 3