- 15 - Voorzitter Van Praag herdenkt het toch nog vrel plotseling over leden ere-lid wijlen de heer F.Dukker, die onnoemlijk veel voor Ajax heeft gedaan. De heer Brandsteder sprak woorden van lof over de zijns inziens buitengewoon goede notulen, die daarna door voorzitter Van Praag ongewijzigd worden gearresteerd, onder dankzegging aan de samen stellers De heer H.Kraay, technisch-directeursprak de ledenraad toe en gaf vlot antwoord op gestelde vragen. Na een korte pauze volgde een bespreking van het interview van de heer A. de Wit in het Weekblad Vrij Nederland van 8 juni 1974. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat hij deze vergadering had uitgeschreven. Na een zeer uitvoerige discussie wordt de volgende motie aange nomen; De ledenraad van de A.F.C. "AJAX", in vergadering bijeen op 27 juni 1974, spreekt zijn sterke afkeuring uit over hetgeen de heer A. de Wit in het weekblad Vrij Nederland van 8 juni 1974 heeft doen publiceren; is van mening dat dit interview de belangen van Ajax in hoge mate schaadt en wijst in dit verband op artikel 12, lid d, van het huishoudelijk reglement." De ledenraad besluit dat door het bestuur aan de heer A.de Wit een brief moet worden gezonden, waarvan de inhoud namens de le denraad is goedgekeurd door de leden J.H.Potharst (2e plaats vervangend voorzitter van de ledenraad), A.Brandsteder en IrJ.Lambregts De heer Klok brengt een uitvoerig en vrij optimistisch verslag uit inzake de stand van zaken betreffende de nieuwbouw op com plex Voorland. Architect Zubli is ontheven van zijn opdracht; een nieuwe op dracht is verstrekt aan architect W. van Dapperen. Penningmeester Timman deelt mede, dat via de KNVB bericht is ontvangen dat het Ministerie van Economische Zaken toestemming heeft verleend de toegangsprijzen in het betaald voetbal met 15% te verhogen. Het bestuur heeft de prijzen voor het seizoen 1974- 1975 als volgt vastgesteld. Ere- en Reijnoldstribune f. 11,50 en staanplaatsen f. 4»50. De toeslag ad 50 cent voor gratis vervoer wordt niet meer geheven. Betreffende de nieuwe vervoers- en parkeerregeling deelt voorzit ter Van Praag mede, dat van het nieuwe NS-station te Diemen een voet- en rijwielpad is aangelegd naar de achterkant van het Ajax- Stadion. Ten behoeve hiervan heeft de Gemeente Amsterdam in de Gemeente Diemen een brug gelegd over de Ringvaart. Looptijd van station naar achterzijde Stadion ongeveer 15 minuten. Aan de ach terzijde zullen voorzieningen worden getroffen, dat houders van kaarten daar binnen kunnen komen. De route is door middel van bor den aangegeven. De parkeergelegenheid wordt verplaatst van het Industrieterrein Overamstel naar de Wenckebachweg (vlak over de Duivendrechtse brug) en de DuivendrechtsekadeParkeergelegenheid voor ruim 1000 auto's. Looptijd van parkeerterrein naar voorzijde Ajax- Stadion ongeveer 10 minuten. Ook deze weg is door borden aangege ven. Op de persconferentie van 6 augustus 1974 zal een en ander aan de pers bekend worden gemaakt aan de hand van een plattegrond. De heer Timman maakt bekend dat architect Zubli hem heeft medege deeld dat het bestek betreffende de verbouwing van de Sportzaal en de arkade de volgende week zal worden toegezonden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 31