- 14 - De heer De Wit leest hierna zijn relaas voor, waarin is uiteenge zet hoe van zijn kant deze punten werden bezien. Na een zeer langdurige discussie bleek dat herstel van de eenheid in het bestuur geen haalbare kaart was. De ledenraad moest kiezen tussen het weggaan van 4 bestuursleden of van 1 bestuurslid. Na schorsing van de vergadering voor een intern beraad werd de discussie voortgezet. Tot slot hiervan, deed de heer Fischer, in aanmerking nemende het standpunt van de ledenraad, een dringend beroep op de heer De Wit om zijn functie vrijwillig ter beschik king te stellen. Na enig nadenken deelde de heer De Wit mede, dat hij zijn functie vrijwillig ter beschikking stelde, waarna de heer Fischer hem dank zegt voor zijn besluit. Besloten wordt om niet eerder in de functie van commissaris Alge mene Zaken te voorzien dan in de jaarvergadering van de ledenraad van 5 september 1974» Met goedkeuring van de heer De Wit werd het volgende communiqué aan het A.N.P. doorgebeld; In een donderdagavond gehouden ledenraadsvergadering van Ajax is de heer A. de Wit, terwille van de eenheid in de vereniging als commissaris Algemene Zaken uit het bestuur van Ajax getre- den." Voorzitter Van Praag doet hierna een zeer dringend beroep op alle aanwezigen om aan de journalisten, waarvan nog enkele in het res taurant zitten, over deze zaak geen enkele inlichting te geven en zich uitsluitend te beperken tot het officiële communiqué. Hij vertelt vervolgens in het kort de ervaringen die het bestuur heeft opgedaan tijdens verschillende besprekingen met diverse Ge meentelijke instanties inzake een aan te brengen verbetering in de bestaande vervoers- en parkeerregeling bij onze thuiswedstrij den. Bij de rondvraag zei de heer Fischer dat de 8 leden -die bij brief van 15 april 1974 aan het bestuur hadden verzocht een vergadering van de ledenraad uit te schrijven- van mening zijn dat het ant woord van het bestuur van 17 april 1974 dat aan het verzoek niet kon worden voldaan, omdat de opgegeven redenen betrekking hadden op het bestuursbeleid, onjuist was geweest. Het bestuur kan het wel niet eens zijn met de vermelde redenen, maar zijns inziens doet dit niet terzake. Wanneer 8 leden om een vergadering vragen, dan dient het bestuur een vergadering uit te schrijven, ook al zijn de daarvoor vermelde motieven volgens het bestuur onjuist. Er ontspint zich hierover een discussie, waaraan voorzitter Van Praag een eind maakt door te verklaren dat het bestuur in de toe komst, na een verzoek te hebben ontvangen om een vergadering uit te schrijven, deze ook altijd zal doen houden. Vergadering, gehouden op 27 juni 1974. Mr.Catz had medegedeeld dat hij wegens verblijf in een ziekenhuis niet ter vergadering aanwezig kon zijn. Voorzitter Van Praag zegt dat hij hem -en hij weet zeker dat hij ook namens alle aanwezigen spreekt- een spoedig algeheel herstel toewenst. De leden A.W. van Dijk en G.Fischer konden niet aanwezig zijn, respectievelijk ten gevolge van ziekte en verblijf in het buitenland. De andere leden zijn aanwezig en bovendien de ere-leden De Boer Sr., Geudeker, De Jongh en Vunderink en het bestuurslid Kraan.Ook de Technisch- Directeur de heer H.Kraay is aanwezig. Het ere-lid Volkers had bericht dat hij met vacantie in het buitenland was.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 29