- 6 - De reizen voor competitiewedstrijden in Groningen, Maastricht en Kerkrade zullen niet per trein geschieden maar met de Nederlandse Luchtvaart Maatschappij. Voor de Contröle-Commissie werd ten hehoeve van een hetere commu nicatie enige walkie-talkies aangeschaft. Het aanhrangen van lichtbakken boven de toegangen tot de tribunes en het aanleggen van licht op de trappen. Het plaatsen van ver lichte verwijzingsborden, aangevende de weg naar de verschillende tribunes De werktijden voor het administratief personeel werden gewijzigd in 8.45 - 12.45 en 15*15 - 17.15* Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan op 18 maart 1975 zal in mei 1975 een groot internationaal jeugdtournooi worden gehouden. Hiervoor werd de volgende commissie in het leven geroepen voorzitter A.Kraan, leden D.J.Boering, C.J.Muller en H.Smit. De administratieve werkzaamheden zullen worden verricht door de heren N.Dalmulder en H.A.Smolders Aanschaffing van een Peugeot 404 en deze in bruikleen te geven aan Technisch Directeur, de heer H.Kraay. Door het Ministerie van Economische Zaken werd toestemming verleend om de toegangsprijzen in het betaald voetbal met 157° "te verhogen. De toegangsprijzen voor het seizoen 1974-1975 werden vastgesteld voor de Ere- en Reijnoldstribune op f11,50 en voor de staanplaat sen op f. 4,50. Een toeslag ad 50 cent op de toegangsprijzen voor gratis vervoer zal niet meer worden geheven. Op zaterdag 27 oktober 1975 werden de leden die in het kalender jaar 1973 25, 40 of 50 jaar lid van de vereniging waren, met hun dames door het bestuur ontvangen in de bestuurskamer. Voorzitter Van Praag had voor iedereen een toepasselijk woord bij het^over handigen van de onderscheidingen. Na afloop van het officiële ge deelte bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen en werden vele sterke verhalen uit het verleden weer eens opgediept. De ere-voor- zitter M.J.Koolhaas en zijn echtgenote waren bij de ontvangst aanwezig. Voorzitter Van Praag, vergezeld van aanvoerder Keizer, ontving op 29 oktober 1973 in Parijs voor de vierde maal in successie de Coupe Challenge Europeen, omdat Ajax door het Franse Sportblad L'Equipe "France Football" in het seizoen 1972-1975 wederom was gekozen tot de beste club van Europa. Ter gelegenheid van de jaarwisseling hield het bestuur op vrij dag 4 januari 1974 in het bovenrestaurant een receptie van 16.30 - 18»30, die zeer druk werd bezocht. Voorzitter Van Praag hield een Nieuwjaarstoespraak, waarin hij uiteraard aandacht be steedde aan de gebeurtenissen in 1975» maar ook zijn visie gaf ten opzichte van 1974 voor zover het Ajax betrof. Een verzoek van Independiënte om wederom 2 wedstrijden om de zogenaamde Wereldbeker te spelen werd afgewezen. De plannen tot bouw van een nieuw jeugdclubhuis op het complex Voorland en de verbouwing van de Sportzaal en de arkade konden tot grote spijt van het bestuur tot op heden nog steeds niet worden verwezenlijkt. Het Architectenbureau Zanstra, De Clerc^- Zubli, Lammertsma Partners werd ontheven van hun opdracht en, v aan de Architect W. van Dapperen werd een nieuwe opdracht verstrekt.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 13