- 40 - zelfs hele dagen. Tijdens de drukte hij de uitgifte van nieuwe diploma's enz. was de heer F.C.Molema ook een welkome verster king in de bezetting. Namens het bestuur aan beide heren hartelijk dank voor hun be langloze medewerking. Het personeel werd op 16 juli 1975 uitgebreid door aanneming van de jongeman C.Brood, geboren 14 februari 1956. De heer H.Groot trad met ingang van 1 augustus 1972 op als be taalde scout. Wegens uitbreiding van zijn werkzaamheden ten be hoeve van het betaald voetbal werd hij met ingang van 1 decem ber 1972 in volledige dienst genomen. Het terreinpersoneel bestond uit de heren P.Bosman (voorman), Th.A.Bosman, D.Hoefman en L.Holshuijsen. Laatstgenoemde nam per 1 april 1973 ontslag, omdat hij pachter van een koffiehuis kon worden Concierge was de heer J.H.Holshuijsen. De werkster Mevr. P.Maaijer-v.d.Lijcke was meer ziek dan aanwe zig. In haar afwezigheid zorgde Mevr. T.Berendsen-Lens ervoor dat de kantoorlokalen schoon bleven. De was werd gedaan door Mevr. S.Lens-Zielstra, bijgestaan door Mevr. T.Berendsen-Lens. De heer Huberts, chef buitendienst van de Gemeentelijke Inspec tie voor de Lichamelijke Opvoeding stond onze terreinknechten terzijde met deskundige adviezen, waarvoor onze dank. TRAINERS, MASSEUR en MEDISCHE STAF. In het afgelopen seizoen waren bij ons in vaste dienst Stefan Kovacs, hoofdtrainer en belast met de algehele leiding van de training; Bob Haarms, trainer van de B-selectie, daarnaast assistent bij de training van de A-selectie; J.van Daal, trainer van de jeugdelftallen; H.Buskermolen was als part-timer in onze dienst als trainer van de amateur-senioren-elftallen. Deze heeft de wens te kennen gegeven zijn werkzaamheden te willen beëindigen op de expiratie datum van zijn contract 31 juli 1975)» In de 2 seizoenen dat Kovacs als trainer in onze dienst was, werden de volgende resultaten behaald: 1971 - 1972 Kampioen van Nederland; Winnaar van de KNVB-beker en Winnaar van de Europacup I. 1972 - 1973 Winnaar van de Wereldbeker; Winnaar van de Super-Europa-Cup; Kampioen van Nederland en Winnaar van de Europacup I. Bij het zien van dergelijke successen doet het vanzelfsprekend vreemd aan dat het bestuur het contract van de trainer niet ver lengde. Kovacs was echter wel goed op het technische en tacti sche vlak, maar schoot zeer beslist te kort in de begeleiding van de spelers buiten het veld. De discipline in de A-selectie liet hoe langer hoe meer te wensen over, terwijl hij niet of te weinig optrad tegen de beïnvloeding van enkele spelers. Het ge volg hiervan was dat het bestuur genoodzaakt werd met ingang van 1 januari 1973 de bevoegdheden van Haarms bij de A-selectie

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 81