- 24 - niet "bepaald vriendschappelijke wedstrijd, waarbij Ajax de meeste kansen kreeg. Hulshoff en Cruijff schoten eerst nog tegen de paal, alvorens Cruijff zorgde voor een eindstand van 5 - 2. De voorzitter van de KNVB, de heer Meuleman, reikte de beker uit aan aanvoerder Cruijff en onder veel enthousiasme van het pu- bliek werd met de zware Cup een ere-rondje door het O.S. gemaakt. gesp. gew. gel. verlpunten voor-tegen 2 2- - 4 6-5 De doelpunten werden gemaakt door Cruijff 2, Haan 2, G.Mühren 1 en Rep 1 Inmiddels heeft voorzitter Van Praag bij de diverse lotingen met verschillende bestuursleden en de secretaris-penningmeester van de UEFA, de heer Bangerten, besprekingen gevoerd om dit soort wedstrijden door de UEFA gelegaliseerd te krijgen en dan de wed strijden om de Wereldbeker te laten vervallen. U weet reeds dat deze pogingen met succes zijn bekroond en dat Ajax onder auspi ciën van de UEFA 2 wedstrijden zal spelen tegen de houder van de Europacup II, A.C.Milaan. De wedstrijden worden zo goed als ze ker op 9 en 16 januari 1974 gespeeld. Op zaterdag 2 juni 1975 werd in verband met de in het seizoen 1972 - 1975 behaalde successen in de Garden Wing van het Hilton Hotel een zeer geslaagde receptie gehouden. Onder meer gaven Zijne Excellentie Minister-President J.M.den Uyl en de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Jerk, Zijne Excellen tie Mr.H.W.van Doorn acte de presence. Vele sprekers voerden het woord, onder andere: de Minister-President, namens het Gemeente bestuur de loco-Burgemeester Brautigam, de heer Zandvliet voor Feijenoord, de voorzitter van de KNVB, de heer Meuleman en de voorzitter van de KNVB afdeling Amsterdam, de heer Jaspers. Op verzoek van het bestuur trad IrJ.Lambregtslid van de le denraad, op als ceremoniemeester, hetgeen hem zeer goed afging. Een bijzonder hartelijk woord van dank aan zijn adres is hier zeer zeker op zijn plaats. NEDERLANDS ELFTAL. Hieronder volgt een opgave van de wedstrijden van het Nederlands elftal en Jong Oranje tijdens het seizoen 1972 - 1975 en welke Ajax-spelers daarin hebben meegedaan. 50 augustus 1972 Tsjecho Slowakije - Nederland 1 - 2 Cruijff, Hulshoff, Krol, Neeskens en Swart. Res. Kaan, G.Mühren en Stuy. Haan 2e helft ingevallen. Keizer kon wegens een blessure niet spelen. 5 oktober 1972 Jong Oranje Noorwegen - Nederland 1 - 5 A.Mühren 1 november 1972 Nederland - Noorwegen 9-0 Cruijff, Hulshoff, Krol, Keizer en Neeskens. Res. G.Mühren en Suurbier. 19 november 1972 België - Nederland 0-0 Cruijff, Hulshoff, Keizer, Krol, Neeskens en Suurbier. Res. G.Mühren.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 49