- 22 - werd deze keer min of meer onder druk van pers en publiek het besluit genomen om het wel te doen, ondanks dat de zienswijze van Dr.Rolink ongewijzigd was gebleven. Ondanks deze bezwaren heeft Dr.Rolink er alles aan gedaan om de nadelen van de lange en uitermate vermoeiende reis, het tijdsverschil en het klimaat zo klein mogelijk te doen zijn. Een woord van dank namens het bestuur en de spelers is hier zeer zeker op zijn plaats. INDEPENDIENTE - AJAX 1-1. De wedstrijd werd geleid door de Russische scheidsrechter Bachramov, die zich vrij redelijk door de moeilijkheden heen sloeg. Men kan zeker niet van een goede wedstrijd spreken, een van de oorzaken was het slechte veld. Aan beide zijden werden vele overtredingen gemaakt, maar die van Independiënte waren zeer beslist veel gemener. Cruijff werd bijvoorbeeld, na het maken van het doelpunt, op een zeer grove wijze uitgeschakeld. De scheidsrechter had hiervoor zeer zeker de gele kaart moeten tonen. Swart kreeg in de tweede helft de gele kaart voorgehouden voor een heel wat lichtere overtreding. Een Argentijn, die Stuy een trap had gegeven, werd gestraft met een gele in plaats van met een rode kaart. Na afloop bleken Blankenburg, Cruijff, Neeskens, Stuy en Swart te zijn gebles seerd. Dit was de reden dat de spelers zeiden, dit is eens maar nooit meer spelen om de Wereldcup. De beslissing, verleden jaar door het bestuur genomen, was schijnbaar toch wel juist ge weest. Een woord van dank voor de crew van Martin Air is hier zeer ze ker op zijn plaats. AJAX - INDEPENDIËNTE 5-0. Scheidsrechter was de heer Romei uit Paraquay, grensrechters de heren Perez uit Peru en Marquez uit Brazilië. In de 1e helft geen bijzonder goede wedstrijd, maar in de 2e helft liet Ajax zien was het vermag, zelfs zonder in topvorm te zijn. Het 1e doelpunt werd gemaakt door Neeskens na goed samenspel met Haan. Na de rust scoorde Rep, die was ingevallen voor Swart, 2 doelpunten en schoot nog eenmaal tegen de paal. Cruijff had hierin een groot aandeel. De leiding was zachtjes uitgedrukt zwak, vooral in de 1e helft. Na afloop werd de Wereldbeker door H.M. de Koningin, die was vergezeld door de heer Van Vollenhove, aan aanvoerder Keizer uitgereikt. Een ere-ronde in de witte badjassen in een juichend O.S. bracht het einde. gesp. gew. gel. verlpunten voor-tegen 2 11 - 5 4-1 De doelpunten werden gemaakt door Rep 2, Cruijff 1 en Neeskens 1. Ter gelegenheid van het winnen van de Wereldbeker werden het be stuur en de spelers op zaterdagochtend 7 oktober 1972 door het Gemeentebestuur van Amsterdam ontvangen in de Ambtswoning van Burgemeester Samkalden. Hierbij waren ook aanwezig de Amsterdam se deelnemers aan de Olympische spelen te München. Iedereen kreeg een plattegrond van Oud-Amsterdam aangeboden, waarbij de volgende Oorkonde was gevoegd:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 45