- 21 - AJAX - JIJVENTUS 1-0. De finale werd op 30 mei 1973 in Belgrado gespeeld en "bracht ons de kampioen van Italië, Juventus, als tegenstanderHet was de 1000ste Europacupwedstrijd. Ajax "begon direct aan een fel offen sief en reeds na 4 minuten scoorde Rep met een kopbal 1-0 uit een voorzet van Blankenburg. Ha ongeveer een half uur spelen zakte het spelpeil van Ajax be denkelijk af, waardoor deze wedstrijd de toeschouwers in het Stadion en voor de TV niet bracht waarop ze hadden gehoopt. Dit kwam niet doordat onze spelers er niet veel meer aan deden, in tegendeel er werd zeer hard gewerkt, maar het lukte ineens he lemaal niet meer. Ha rust ging Ajax op veilig spelen, schiep zich toch nog wel enige kansen, maar Gerrie Mühren en Rep had den het geluk niet op hun hand bij hun schoten. Niettemin kwam het einde met een verdiende overwinning voor Ajax, waardoor voor de derde maal in successie de Europacup werd gewonnen en deze definitief in ons bezit kwam. In totaal speelde Ajax 49 wedstrijden voor de Europacup met het volgende resultaat? Ondanks een vertraging van 3 uur waren er duizenden mensen op Schiphol aanwezig bij de aankomst. Burgemeester Samkalden hield een toespraak en overhandigde aan iedereen het 1e deel van een 5-delig boekwerk behelzende de ge schiedenis van Amsterdam, geschreven door Prof.Dr.H.Brugmans met de toezegging dat de volgende 3 delen zo spoedig mogelijk thuis zouden worden gezonden en het 5© deel zodra het was ver schenen. Iedereen kreeg hierbij de volgende brief? GEMEENTE AMSTERDAM Dit boek wordt door de Gemeente Amsterdam aangebo den aan de leden van het Bestuur en de spelers van het 1e elftal van de A.F.C. "AJAX" ter herinnering aan het feit, dat "AJAX" op woensdag 30 mei 1973 voor de derde achtereenvolgende maal de Europa Cup heeft gewonnen. Doordat het Hemelvaartsdag was en de helft van het politiekorps een vrije dag had, kon jammer genoeg geen feestelijke rijtoer door de stad worden gemaakt. WERELDBEKER. Ondanks dat het bestuur in 1971 om diverse redenen (o.a. medische bezwaren van Dr.Rolink) had besloten om niet om de zogenaamde We reldbeker (Officiële naam? Europa/Süd Amerika-Pokalte spelen, gesp. gew. gel. verl. punten voor-tegen 49 30 9 10 69 90 - 45 Burgemeester en Wethouders van Amsterdam, (w.g.) Mr.W.M.Morren, secretaris (w.g.) Samkalden burgemeester.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 43