- 20 - Schilcher gaf een geweldig hard schot op doel, dat keeper Maier niet goed onder contröle kon krijgen en Haan was er als de kip pen bij om het 1e doelpunt te scoren. Gerrie Mühren nam even la ter een bal uit de lucht direct op z'n slof en oerhard verdween de bal in de linkerbovenhoek. Hierna bracht Haan met een kopbal en Cruijff de eindstand op 4 - 0» F.C.BAYBRN - AJAX 2-1. Door het niet beschikbaar zijn van Cruijff, waarop ik hier niet verder zal ingaan en de onzekerheid of Neeskens wel kon meespe len, werd de wedstrijd ondanks de 4 - 0 voorsprong toch met enige angst tegemoet gezien. Gelukkig gaf Keizer ons vrij snel na de aftrap een voorsprong van 1 - 0, hetgeen de burger weer enige moed gaf. Na ongeveer een half uur spelen werd Blanken burg op een zeer grove manier door Schwarzenbeck uitgeschakeld. Even later maakte F.C.Bayern via het been van Krol gelijk. Uit buitenspelpositie bracht Gerd Muller daarna de stand op 2 - 1 maar verder gaf Ajax geen krimp. Met ere willen wij toch wel even de naam Neeskens vermelden, die niet geheel fit zijnde, het elftal niet in de steek wilde laten en zich er ook niet liet uittrappen na enige onbeheerste charges van de Duitsers. Alle Hulde De Engelse scheidsrechter Burns had beslist geen beste dag en het openlijk natrappen van Beckenbauer en Müller liet hij be slist ten onrechte onbestraft. De volgende zondag konden Blankenburg, Neeskens en G.Mühren wegens een blessure niet meespelen in de competitiewedstrijd tegen Telstar. AJAX - REAL MADRID 2 - 1 Van Ajax-zijde was het bepaald niet zo'n beste wedstrijd en zoals het dan wel vaker gebeurt, laat het geluk je dan ook he lemaal in de steek. Denkt u nog maar eens aan de schoten tegen de lat van Hulshoff en A.Mühren. Real Madrid gaf bovendien zeer behoorlijk partij en had een bijzonder goede keeper in de goal staan. Bij de rust was de stand nog steeds 0-0. Na rust maakte Haan ons 1e doelpunt en Krol scoorde 2-0, uit een door Piet Keizer zeer listig genomen vrije schop. Toen iedereen al dacht aan een hogere score, gaf de scheidsrechter ten onrechte een vrije schop tegen ons. Op dezelfde manier als Krol ons 2e doelpunt maakte, scoorde Real Madrid nu 2 - 1 uit de vrije schop. Na afloop sombere gezichten omdat Real Madrid in zijn thuiswed strijd aan 1-0 genoeg had om zich voor de finale te plaatsen. REAL MADRID - AJAX 0 - 1 Keizer mocht in deze wedstrijd niet meespelen, omdat hij voor de tweede maal een gele kaart had gehad en dientengevolge door de UEFA voor 1 wedstrijd was geschorst. Gerrie Mühren kon weer spelen. Ondanks dat alle supporters deze wedstrijd met een zwaar hoofd tegemoet hadden gezien, kwam Ajax niet eenmaal in moeilijkhe den. Ajax toonde zich over alle linies veruit de sterkere en legde Real Madrid geheel zijn wil op. Als hun keeper niet weder om in zo'n uitstekende vorm had gestoken, was de uitslag niet tot 1-0 beperkt gebleven. Het doelpunt werd door Gerrie Müh ren gescoord door een wirwar van benen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 41