A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM. Geachte Clubgenoten, Hierbij heb ik het genoegen u verslag uit te brengen over het ver enigingsjaar 1 juli 1972 tot en met 30 juni 1973» Het is mijn 10e jaarverslag dat ik voor u schrijf en wederom kan ik tot mijn grote vreugde gewag maken van vele successen. Hieronder laat ik de behaalde prestaties volgen: 1. winnaar van de zogenaamde Wereldbeker5 2. winnaar van de Super-Europa-Cup; J. behalen van het 16de Landskampioenschap; 4. behalen, voor de derde maal in successie, van de Europa-Cup (i) voor Landskampioenen. Een lijst van successen waarop alle leden van Ajax trots zijn, maar die bij vele anderen jalouzie opwekt, want de superioriteit die Ajax de laatste jaren ten toon spreidt is een doorn in het oog van velen. Woorden van dank aan de spelers, de trainers, de masseurs en de medische staf voor hun inzet en eendrachtige samenwerking zijn mijns inziens op deze plaats ten volle gerechtvaardigd. Bij vorenstaande successen behaald op het veld, komen nog: dat de Nederlandse Sportjournalisten Ajax in december 1972 kozen tot beste sportploeg van het jaar 1972; dat het Franse Sportblad L'Equipe "France Football" bekend heeft gemaakt, dat Ajax voor de 4de maal in successie werd gekozen tot de beste vereniging van Europa. Onder het hoofdstuk "Betaald Voetbal" kunt u op uw gemak nog eens lezen hoe een en ander allemaal tot stand kwam. Tijdens de laatste Bondsvergadering werd een gedeeltelijk nieuw bestuur gekozen voor de sectie Betaald Voetbal. In de loop van het afgelopen seizoen lanceerde dit bestuur vele voorstellen, waarvan ik enige in uw herinnering wil terugroepen. a. benoemen van een 2de trainer voor het Nederlandse elftal; b. met ingang van het seizoen 1974-1975 het maximaal aantal con tractspelers per vereniging vast te stellen op 22, waarvan minimaal 2 jeugdcontractspelers5 c. instellen van een nieuwe competitie-indeling voor de ere-divi- sie; d. opheffen van het B-elftal en het invoeren van een verplicht jeugdelftal met een leeftijdsgrens van 16 tot en met 22 jaar, waarvan tenminste 2 contractspelers beneden de 19 jaar en een dispensatiemogelijkheid voor 3 oudere spelers; e. herziening van het verdeelplan van de extra bijdrage uit de totogelden. Volgens mij - en ik ben beslist niet de enige die er zo over denkt - is de voornaamste achtergrond van enige van deze voorstel len te trachten de macht van Ajax, verkregen door goed voetbal te spelen en een goed beleid, te verkleinen. De afgevaardigden van Ajax zullen uiteraard ook in de komende vergaderingen, waarin deze punten v/eer aan de orde zullen komen,

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 3