- 11 - Hij installeert het nieuwe lid, de heer Drs.L.M.van Wijk met een kort toespraakje. He secretaris leest de notulen voor van de vergadering van 5 au gustus 1972, welke daarna ongewijzigd door de voorzitter worden gearresteerd, onder dankzegging aan de secretaris voor de samen- Voorafgaande aan de discussie over de door de 8 leden toegezonden brief werd door de heer Middendorp een brief voorgelezen, waarin duidelijk werd verklaard dat het oogmerk van de initiatiefnemers was de behoefte aan een openhartig gesprek over zaken van puur interne aard en beslist niet om "het bestuur op 't matje te roe- De inhoud van de 1e brief was voor de commissaris betaald voetbal, de heer J.Hordijk, aanleiding om met het ter beschikking stellen van zijn functie niet te wachten tot het eind van het verenigings jaar, maar het nu tussentijds te doen. Hoewel niet op alle punten overeenstemming kon worden bereikt, werd aan het einde van de vergadering het volgende, door de heer De Wit, opgestelde communiqué aan het ANP opgegeven. "De ledenraad van de A.F.C. "AJAX" in vergadering bijeen op "maandag 50 oktober 1972 staat unaniem achter het door het be- "stuur gevoerde beleid". Vergadering van 21 december 1972. Bericht van verhindering was ontvangen van de leden Boerkoel, Bouwens, Van Deijck, Van Dijk en Koolhaas. In zijn openingswoord zegt voorzitter Van Praag dat deze vergade ring het gevolg is van de toezegging dat meer dan 2 vergaderingen per verenigingsjaar zouden worden gehouden onder het motto Open Hui s" Nadat in de notulen van de vergadering van 50 oktober 1972 enige correcties zijn aangebracht, worden ze door de voorzitter gear resteerd, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenste Hierna wordt een voorstel van het bestuur behandeld betreffende wijziging van de functie van de commissaris betaald voetbal. Het voorstel behelste het laten vervallen van de functie van commissaris betaald voetbal en het in het leven roepen van een commissaris Algemene Zaken. Na een gegeven toelichting werd het voorstel van het bestuur met algemene stemmen aangenomen. Het gevolg hiervan was dat er wijzigingen moeten worden aangebracht in het huishoudelijk regle ment De vergadering benoemde hiervoor een Reglementscommissie bestaan de uit de leden Mr.Dr.E.W.Catz, IrJ.LambregtsH.G.A.Timman en A.de Wit. i De commissie kreeg tot opdracht een taakomschrijving te make voor de commissaris Algemene Zaken en na te gaan in hoeverre hiervoor het huishoudelijk reglement zou moeten worden gewijzigd. Tevens diende de commissie dit ook na te gaan, indien voor het lidmaatschap van de ledenraad een leeftijdsgrens zou worden in gesteld. Daarnaast kon de Commissie voorstellen doen tot verbe tering van schoonheidsfoutjes in het H.R. Bij de Rondvraag stelde de heer Kamlag de accomodatie op Voor land aan de orde. Hij kreeg de toezegging van het bestuur dat deze zou worden verbeterd. In zijn slotwoord wenste de voorzitter allen een Vrolijk Kerst feest en een Gelukkig Nieuwjaar. T» QYl tt

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 23