- 10 - Met algemene stemmen namen de leden een voorstel van het bestuur aan om de afdeling honkbal op te heffen. ,^1.^4. Bij het agendapunt Bespreking Bestuursbeleid had niemand behoefte om het woord te voeren. De voorzitter bedankt namens de bestuurs leden voor het in hen gestelde vertrouwen. Voorzitter Van Praag, die aan de beurt van aftreden was, werd bij enkele kandidaatstelling weer voor 5 jaar gekozen. De heer Bouwens werd ook bij enkele kandidaatstelling herkozen tot lid van de Financiële Commissie. Het Ajax-Nieuws bleef natuurlijk ons Officieel Orgaan. De Commis sie van Redactie bleef bestaan uit de heren Bollen, Middendorp Sr. en Van Praag. Bij de Rondvraag las voorzitter Van Praag het rapport voor van de Structuurcommissie van 8 augustus 1972. De conclusie van de commissie was "dat de gedachte om in de KNVB het amateur- en het betaald voet bal rechtspersoonlijkheid te geven in de vorm van verenigingen, op het ogenblik geen haalbare kaart was? dat er derhalve thans voor Ajax geen noodzaak is om tot split sing over te gaan? dat zij, gelet op het vorenstaande, het niet nodig achten en evenmin gewenst om een dergelijke splitsing tussen het amateur- en het betaald voetbal thans toch bij Ajax te verwezenlijken? dat een splitsing daarom achterwege dient te blijven^tot het tijdstip dat de noodzakelijkheid daartoe zal blijken' Na een vrij uitvoerige discussie verwierf het rapport aller in stemming. >T Van de Rondvraag werd gebruik gemaakt door de heren Neefjes, Van Dijk, Kamlag, Klok, Van Deyck, Schoevaart, Been en Middendorp. De gestelde vragen werden door verschillende bestuursleden naar genoegen beantwoord. De onderwerpen waren onder meer: vervanging kleedkamer op Voor land, Kalderon, contributie betaling door militairen, exploits tie van het restaurant, dameskaarten geen toegang bij de Europa cupwedstrijden en manager. In zijn slotwoord bedankt voorzitter Van Praag voor de prettige sfeer tijdens de vergadering en wenst iedereen een wel thuis. Vergadering van 50 oktober 1972. Bericht van verhindering was ontvangen van de heer Boerkoel. De leden Boering en Keizer kwamen in de loop van de avond ter vergadering. Voor het eerst sinds het bestaan van de ledenraad hadden 8 leden verzocht om een vergadering uit te schrijven. Deze 8 leden waren: Boering, Van Deijck, Fischer, Middendorp, Potharst, Schoevaart, Volkers en De Wit. Het doel van de vergadering was te discussiëren over enkele pu blicaties in de pers o.a. betreffende Salo Muller, Dr.Rolink, trainer Kovacs enz. In zijn openingswoord zei voorzitter Van Praag onder meer Ik zou beslist tekort schieten, indien ik u niet liet weten het meer dan treurig te vinden dat één van de leden van deze Raad, die zich laat voorstaan de hoogste macht in de vereniging te zijn, de pers getipt heeft dat deze vergadering zou worden gehouden. Het daaruit volgende persbericht is wel het meest negatieve dat de laatste jaren over Ajax is gepubliceerd en nog wel onder het motto: "Ajax bestuur op 't matje geroepen".

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 21