- 7 - Door de novemberstorm ontstond een vrij grote schade aan het dak van het restaurant, de muur van de staantribune, vak F, enige schade aan de lichtmasten en aan het huisje bewoond door de fa milie Lens. Tijdens een ingesteld onderzoek bleek het hoognodig te zijn dat de achtermuren van beide staantribunes werden verstevigd. Uit het verslag van de penningmeester zult u wel vernemen hoeveel de schade heeft bedragen. Door de Controledienst van het Ministerie van Economische Zaken werd procesverbaal tegen Ajax opgemaakt, wegens het zonder toe stemming verhogen van de toegangsprijzen bij de Europacupwed strijd Aj ax-FCBayern op 7 maart 1973- Volgens het Ministerie moest voor iedere prijsverhoging na 15 augustus 1972 van te voren toestemming zijn gevraagd. Door ons is gesteld dat indertijd door de toenmalige Staatssecre taris van Economische Zaken, de heer Van Son, aan de heren Van Praag en Timman was medegedeeld, dat wel toestemming moest worden gevraagd voor verhoging van toegangsprijzen voor competitiewed strijden, maar niet voor individuele wedstrijden zoals bijvoor beeld Europacupwedstrijden. Afgewacht zal moeten worden of het procesverbaal zal worden doorgezet. Aangezien wij tot op heden er niets meer van hebben gehoord, ziet het er naar uit dat de zaak is geseponeerd. Als gevolg van een gesprek dat het dagelijks bestuur op het Stad huis heeft gehad met Wethouder Verheij, besloot het Gemeentebe stuur een commissie in het leven te roepen met de opdracht alle problemen betreffende het parkeren bij het Ajax-Stadion en de aan- en afvoer van het publiek aan een beschouwing te onderwer pen. Van Ajax-zijde neemt penningmeester Timman aan de besprekin gen deel. De 1e bijeenkomst werd gehouden op vrijdag 15 juni 1975- Gevreesd moet worden dat het Tuindorp Watergraafsmeer bij de wed strijden van Ajax wordt afgesloten voor het parkeren van auto's. De bestuursvergaderingen werden ook in het afgelopen verenigings jaar als regel eenmaal in de 14 dagen op dinsdagavond gehouden. Op de overige dinsdagavonden en veelal ook op de donderdagavonden waren bestuursleden aanwezig voor het houden van besprekingen, daarnaast hielden zij regelmatig telefonisch contact met elkaar. Hieronder volgen enige besluiten tijdens bestuursvergaderingen genomen. Op het complex Voorland komt een nieuw stenen clubgebouw. Over leg hierover is gaande met de KNVB afdeling Amsterdam. Aan de KNVB werd toestemming verleend om de wedstrijd Nederland- IJsland op woensdagavond 22 augustus a.s. in ons Stadion te spe len. Bij onderzoek van de olietank bleek dat deze in zo'n slechte staat verkeerde dat vernieuwing noodzakelijk was. De EHBO-kamer werd geheel opgeknapt en voorzien van een nieuwe inventaris Ter ontlasting van het terreinpersoneel werd besloten het schoon maken van de tribunes en de wegen op ons complex uit te besteden. Bij wijze van proef werd tot het eind van het seizoen 1972-1973 hiervoor een contract gesloten met de firma Korridon.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 15