- 6 - gelicht omtrent het bestaan van deze overeenkomst. Een door ons gedaan compromis-voorstel om tijdens de rust een samenvatting te geven van de 1e helft en de 2e helft rechtstreeks op het scherm te brengen werd door de NOS-vertegenwoordigers botweg afgewezen. Op 18 november 1972 werden de leden, die in het kalenderjaar 1972 25, 40, 50 of 60 jaar lid van de vereniging waren, met hun dames door het bestuur ontvangen in de bestuurskamer. Voorzitter Van Praag had voor iedereen een toepasselijk woord bij het overhandigen van de onderscheidingen. Na afloop van het officiële gedeelte bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen en werden vele oude gebeurtenissen aan de vergetelheid ontrukt. Het dagelijks bestuur had in de tweede helft van november 1972 een bespreking met de nieuwe voorzitter van de sectie betaald voetbal, Mr.J.Hogewoning. Voorzitter Van Praag deed enerzijds de toezegging dat Ajax alle medewerking zou verlenen dat het Nederlands Elftal in 1974 in München aan de eindronde van het Wereldkampioenschap zou kunnen deelnemen. Anderzijds bracht hij duidelijk naar voren dat Ajax als houder van de Wereldbeker en van de Europacup I vele finan cieel zeer aantrekkelijke aanbiedingen uit het buitenland ont ving voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden, maar dat vele daarvan moesten worden afgezegd omdat een groot aantal van onze spelers moesten meedoen in onbelangrijke vriendschap pelijke wedstrijden van het Nederlandse Elftal, hetgeen uiter aard voor Ajax een groot financieel nadeel betekende. De heer Hogewoning toonde begrip voor deze zienswijze en deed de toezegging, dat wij zonodig op zijn medewerking konden reke nen. In een bespreking op 18 mei 1973 betreffende de samenstel ling van het programma voor het seizoen 1973-1974» waarbij de bestuursleden Van Praag en Westrik aahwezig waren, gaf hij blijk dit gesprek niet te zijn vergeten. Een voorstel van voorzitter Van Praag om op zondag 26 augustus 1973 <3-e 1e ^onde om de KNVB- beker te laten spelen, waaraan geen ere-divisie-clubs meedoen, werd mede door zijn steun aangenomen. Hierdoor kunnen wij in dat weekend meedoen aan een tournooi te Cadiz. Het bestuur hield op 3 januari 1973 van 16.00-18.00 uur in het Ajax-restaurant een receptie ter gelegenheid van de jaarwisse ling. Vele leden en journalisten maakten hun opwachting. De Burgemees ter van Diemen, Mr.J.H.Strumphler Tideman gaf ook blijk van be langstelling. De heer Zanoli kwam namens het Franse Sportblad L'Equipe "France Football" gelukwensen aanbieden. Enige bestuursleden waren op 28 maart aanwezig bij de opening van "The Champions Taverne" op het Kleine Gartmanplantsoen. Een wand in deze Engelse pub is geheel voorzien van foto's be trekking hebbende op Ajax. Op 20 juni 1973 had het bestuur een bespreking met enige be stuursleden van IndependiënteEen door hen gedaan verzoek om 2 wedstrijden om de Wereldbeker te spelen werd afgewezen. Aangezien het bestuur van de commissieleden geen verzoek ont ving om een bijeenkomst te houden met alle commissieleden en het bestuur er ook geen aanleiding voor had, werd deze bijeen komst in het afgelopen verenigingsjaar niet gehouden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1973 | | pagina 13