ere-tribune 60 armaturen en op de masten achter de Reijnolds-tri- bune 30 armaturen aangebracht. De lichtbundel van elk armatuur is gericht op een nauwkeurig be paalde plaats op het veld, vastgesteld met behulp van computerbere keningen. Dit om te zorgen dat een zo groot mogelijk visueel comfort voor zowel de spelers als het publiek wordt bereikt. Voor de instelling van de armaturen is gebruik gemaakt van teleskoop- vizieren. De stalen vakwerk-masten zijn geconstrueerd en geplaatst door de ixr- ma Kloos te Kinderdijk, terwijl de fundaties werden aangebracht door de firma Visser en Smit te Papendrecht. De electro-technische installatie is verzorgd door N.V. Electrotech- nische Industrie Van der Veer te Amsterdam. De tribunes, inclusief de perstribunes, kleedkamers, gangen, kassa1s en buitenterrein werden eveneens van een nieuwe verlichtingsinstal latie voorzien, terwijl een noodstroominstallatie ten behoeve van het Philips oproepsysteem werd aangebracht. Ook op de 3 oefenvelden zijn nieuwe verlichtingsinstallaties aange bracht, die geheel voldoen aan de aanbevelingen, die hiervoor door de Nederlandse Stichting voor Verlichtingskunde, onder meer in sa menwerking met de Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond en de Ne derlandse Sportfederatie zijn samengesteld. Per veld zijn 6 Philips bundellicht armaturen, type HNE002, voor zien van kwikjodidelampen HPl/T 2000 Watt, aangebracht op masten van circa 15 meter, zodat een verlichtingssterkte wordt verkregen van circa 50 lux. De installatie werd officieel in gebruik genomen op woensdagavond 24 november 1971 bij de vriendschappelijke wedstrijd Ajax-Spartak (Trnava). Y/ethouder Verheij stelde de installatie in gebruik. Dankzij de verlichtingsinstallatie konden de wedstrijden; Ajax - P.O. Twente5 Ajax - Go Ahead Eagles5 Ajax - F.C. Groningen? Ajax - N.E.C. en Ajax - Volendam in ons eigen Stadion worden gespeeld in plaats van hiervoor het Olympisch Stadion te moeten huren. Betreffende herstructurering van de K.N.V.B. het volgende; De gedachte om het amateur- en betaald voetbal rechtspersoonlijkheid te geven in de vorm van verenigingen, waarbij alle leden van deze verenigingen verplicht lid zouden zijn van de K.N.V.B., bleek geen haalbare kaart te zijn. De vertegenwoordigers van het amateurvoetbal hadden namelijk de voorwaarde gesteld, dat bij een dergelijke herstructurering de zo genaamde gemengde verenigingen (zijn verenigingen die zowel een be taald voetbal- als een amateurafdeling hebben) zich eveneens dien den te splitsen in afzonderlijke rechtspersonen voor het amateur- en het betaald voetbal. Door het niet doorgaan van een dergelijke splitsing in de K.N.V.B. vervalt voor ons de noodzaak om op korte termijn wel tot een derge lijke splitsing over te gaan. In de buitengewone Bondsvergadering, de dato 27 mei 1972 te 's-Gra- venhage gehouden, werd wel een voorstel aangenomen, ingediend door de Structuurcommissieom financiële zelfstandigheid per 1 juli 1972 te geven aan het amateur- en het betaald voetbal.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1972 | | pagina 5