A.E.C. "AJAX" AMSTERDAM Geachte Clubgenoten, Hierbij heb ik het genoegen u verslag uit te brengen over het ver enigingsjaar 1 juli 1971 tot en met 30 juni 1972. Het verslag over het verenigingsjaar 1970-1971 eindigde ik als volgt; "Wij hebben een geweldig seizoen achter de rug, dat haast niet "voor verbetering vatbaar is. Wij staan aan de vooravond van een "nieuw zwaar seizoen met Europacupwedstrijden, zonder Michels, "zonder Yasovic, zonder Rijnders. Uw bestuur heeft naar beste we- "ten getracht de opengevallen plaatsen te dichten. Laten vrij hopen "dat S. Kovacs, H. Schilcher en A. Mühren een goede keus van het "bestuur is geweest en dat ze derhalve goede plaatsvervangers blij- "ken te zijn voor hen die weggingen. "Ik ben ervan overtuigd, dat wanneer het bestuur en de spelers kun- "nen rekenen op uw aller steun, het dan waarachtig wel weer zal "gaan." Aan het einde van het verenigingsjaar 1971-1972 gekomen blijkt dat deze overtuiging niet alleen is bewaarheid maar zelfs is overtrof fen, want de resultaten behaald in het afgelopen seizoen waren nog beter dan die behaald in het seizoen 1970-1971- Voor de tweede achtereenvolgende maal werd de Europacup voor Lands kampioenen behaald, voor de derde achtereenvolgende maal werd be slag gelegd op de K.N.V.B.-beker en werd voor de 15de maal het Kam pioenschap van Nederland behaald. Een trilogie die in Nederland nog nooit werd behaald en in Europa slechts eenmaal en wel door Celtic in het jaar 1967- Woorden van waardering voor de spelers, de trainers, de masseur en de Medische Staf voor hun volledige inzet zijn mijns inziens hier in dit verslag zeer zeker op zijn plaats. Onder het hoofdstuk "Betaald Voetbal" kunt u in alle rust nog eens lezen hoe alles verliep. Een ander belangrijk feit in het afgelopen verenigingsjaar was het gereedkomen van de verlichtingsinstallatie. De 1e paal werd op 25 augustus 1971 geslagen achter de Reijnolds- tribune. Penningmeester Timman drukte 22 november als eerst de 4 knoppen in, waardoor het hoofdveld in een zee van licht kwam te liggen. Op 22 november 1971 werd een persconferentie gehouden. De heren van de Groep Sport en Recreatie van Philips Nederland N.V. verstrekte aan de pers alle gewenste inlichtingen. Het leek mij nuttig om hieronder voor latere geschiedschrijvers enige gegevens te vermelden uit de door de N.V. Philips verstrekte circulaire. De kwaliteit van de verlichting is zodanig, dat niet alleen de spe lers en het publiek belangrijk beter lichtkomfort wordt geboden, maar dat het tevens mogelijk is beeldreportages in kleur te verzor gen. De in gebruik te nemen installatie is uitgevoerd met Philips bun- dellicht armaturen, type HNE006, met parabolische spiegels voor kwikjodidelampen HPl/T 2000 Y/att. Het totaal geïnstalleerd vermogen bedraagt circa 380 kW. De hori zontale verlichtingssterkte is circa 1200 lux. Bij dit verlichtingssysteem is uitgegaan van een opstelling van 4 constructiemasten van 45 meter hoogte achter de tribunes. Met het oog op t.v.reportages zijn op elk van de masten achter de

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1972 | | pagina 3