- 17 - Ajax liet in deze wedstrijd zien hoe een boeiend kijkspel voetbal kan zijn indien het accent op de aanval wordt gelegd. Het werd een van de mooiste finales ooit voor de Europacup gespeeld. Ajax heeft door deze wedstrijd Nederland en het Nederlandse voetbal een zeer goede dienst bewezen. Voor de rust geen doelpunten, wel een schot van Krol tegen de paal en een terecht wegens hands afgekeurd doelpunt van Swart. Na ongeveer 5 minuten in de 2e helft een snelle ren langs de lijn van Suurbier, een voorzet en door een misverstand tussen de keper en een achterspeler kwam Johan Cruijff voor een leeg doel en dit betekende uiteraard 1-0. Omstreeks 20 minuten voor het einde werd de bal uit een door Piet Keizer mooi genomen vrije schop door Cruijff, omringd door enige spelers van Internationale, ingekopt, waardoor de stand op 2-0 kwam Dit werd ook de eindstand. Hierdoor werd de kroon op het werk gezet, want na het voor de 15<le maal veroveren van het Kampioenschap van Nederland, het voor de derde achtereenvolgende maal veroveren van de KNVB-beker werd door deze overwinning voor de tweede achtereenvolgende maal beslag ge legd op de Europacup voor Landskampioenen. De Europacup werd door de voorzitter van de U.E.F.A., de heer G. Wiederkehraan Piet Keizer overhandigd. Donderdag 1 juni een rijtoer door de stad, aangeboden door het Ge meentebestuur, met een onderbreking op het Leidseplein, waar de spe Iers, staande op het balcon van de Stadsschouwburg, de Europacup in de hoogte houdende, door tienduizenden mensen langdurig werden toe gejuicht. Hierna volgde een ontvangst in de Raadzaal van het Stadhuis door Burgemeester en Wethouders. Na een toespraak van Burgemeester Dr. Samkalden ontvingen de bestuursleden, de spelers, de trainers, de masseur, de administrateur en Dr. Rolink de "Gouden Erespeld" van de stad Amsterdam. De bijbehorende oorkonde luidts OORKONDE. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben besloten een gouden erespeld toe te kennen aan als bewijs van hun bijzondere waardering voor de wijze, waarop hij op zijn plaats heeft bijgedragen aan de grote successen die de A.F.C. AJAX in het seizoen 1971/ 1972 heeft behaald, waarmee ook Amsterdam in binnen- en buitenland grote eer heeft ingelegd. Amsterdam, 1 juni 1972 Burgemeester en Wethouders van Amsterdam (w.g.) Mr.W.M.Morren, (w.g.)Dr.I.Samkalden, secretaris. burgemeester. Vrijdagmiddag om 12.00 uur een ontvangst in het Catshuis te 's-Gra- venhage door Minister-President Biesheuvel en zijn echtgenote, waarbij ook verschillende Ministers en Staatssecretarissen aanwe zig waren. De spelers, trainers Kovacs en Grijzenhout en masseur Salo Muller ontvingen uit handen van de Minister van Guituur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Mr. P.J. Engels, de Bronner-Medaille in het zilver, als erkenning van de verdienste voor de Nederlandse sport. Later werd, mijns inziens terecht, besloten de Bronner-Medaille

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1972 | | pagina 37