A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM^ Geachte Clubgenoten, Hierbij heb ik het genoegen u verslag uit te brengen over het verenigings jaar 1 juli 1970 tot en met 30 juni 1971» Het is nu al weer voor de achtste maal dat ik mij neerzet om aan het ver slag te beginnen, maar het is de eerste maal in de Ajax-geschiedenis dat de secretaris gewag kan maken van het winnen van de Europacup voor Lands kampioenen (Europacup i) en dat voor de tweede achtereenvolgende maal be slag werd gelegd op de KNVB-beker. In de competitie 1970-1971 eindigden we op de 2e plaats. Wanneer men in de geschiedenis van Ajax zou duiken dan zou men vele hoog tepunten tegenkomen, maar ik ben van mening dat ik kan stellen, dat het winnen van de Europacup I op 2 juni 1971 in hei ITembley-stadion te Londen, door een 2-0 zege op de Griekse club Panathinaikos, tot dusverre het hoog tepunt is geworden. Als men daarbij bedenkt, dat in de maand mei 1971 acht yredstrijden moesten worden gespeeld, waaronder 2 finale-wedstrijden voor de KFVB-beker tegen Sparta en een competitiewedstrijd tegen Feijenoord, pas dan beseft men hoe groot die prestatie is geweest, mede door de weinige medewerking die wij van de zijde van de KNVB in deze hebben ontvangen. Ik kan dus met een gerust hart vermelden, dat het afgelopen verenigings jaar, sportief bezien, een goed jaar is geweest. Bovendien kan ik wel aan nemen, dat uit het jaarverslag van de penningmeester zal blijken dat het ook in financieel opzicht een goed jaar is geweest. Het Franse blad France Football heeft Ajax en Arsenal uitgeroepen tot de beste Europese voetbalclubs van het seizoen 1970-1971» Beide teams be haalden 44 punten. Feijenoord werd 3© met 31 punten, vóór Chelsea en Leeds United met 29 punten. Op 6 oktober a.s. zal te Parijs aan de voorzitter van Ajax hiervoor een gouden schoen worden aangeboden. U ziet dat de door Ajax behaalde successen ook in de internationale voet balwereld niet onopgemerkt blijven. Met de herstructuering van de KNVB wil het nog niet zo erg vlotten» Be structuurcommissie, waarvan onze penningmeester lid is, heeft haar rapport uitgebracht, maar in latere besprekingen met de stuurgroep over het rap port bleek dat van KNVB-zijde niet akkoord werd gegaan met de in het rap port gedane suggesties. Het wachten is nu op een rapport, dat door de KNVB ter bestudering aan de verenigingen zou worden toegezonden. Hoewel enige maanden geleden werd toegezegd dat het rapport binnen zeer korte tijd kon worden tegemoet gezien, werd het tot op heden nog steeds niet ont vangen In de buitengewone algemene vergadering betaald voetbal, op 3 juli 1971 te Utrecht gehouden, viel het definitieve besluit om het aantal clubs in het betaald voetbal met ingang van het seizoen 1971-1972 terug te brengen van 51 tot 38. Wanneer u dit verslag leest, dan yreet u of deze radicale sanering van het betaald voetbal inderdaad is doorgegaan, want de gedupeerde clubs hebben tegen dit besluit een kort geding aangespannen, dat op 4 augustus 1971 zal worden behandeld. LEDEN. De volgende 19 leden ontvielen ons in het afgelopen verenigingsjaar door de dood;

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1971 | | pagina 3