- 17 - Tonny Pronk werd in december 1970 alsnog getransfereerd naar de F.C. Utrecht en T.Söndergaard 15-9-70) naar de F.C.Metz, terwijl van Mün- chen 1860 door ons werd overgenomen H.J.BIankenburg. Nico Rijnders ging naar de F.C.Brugge en Th.Hüsers naar DWS. Met de op de transferlijst gestaan hebbende spelers, te weten; H.J.Cruijff, L.R.Donkers, B.B.Hoogenboom, J.de Koning en R.C.Suurendonk werden alsnog contracten afgesloten, derhalve niet meer met C.J.G. ten Bosch en B. du Mortier. De volgende spelers kregen bij ons voor 't eerst een contract. Voor de A-kern; G.Kleton (van onze Jeugdafdeling), H.Schilcher (van S.K.Sturm Durisol te Graz-Oostenrijk) en A.J.H.Mühren (van Volendam). Voor de B-kern; A.P.M. van Gaal (amateur van RKSV De Meer), R.Hilster (amateur van V.V.A.), H. Jansen (amateur van V.V.A.) en G.F.Schoonewil- le (contractspeler Blauw Wit BV). De speler R.Kalderon, afkomstig van Hapoel-Israëldie bij ons onder contract stond, keerde vrijwillig naar Israël terug en kreeg geen toe stemming meer om het land te verlaten, omdat hij onder dienst moest. In totaal hebben we op 't ogenblik 29 spelers onder contract en de spe ler H.Medik (uit onze junioren A 1) traint en speelt met de spelers van het B-elftal, om na te gaan of hij in december in aanmerking kan komen voor een contract. Op 8 december 1970 speelde Cruijff in een Europees elftal, dat een be nefietwedstrijd speelde tegen Benfica, waarvan de opbrengst bestemd was voor de speler Coluna van Benfica. AMATEUR-SENIOREN-VOETBAL De Keuze-Commissie Amateur-senioren-voetbal bestond uit de heren; A.R.Beeni A.W.van Dijk; G.Fischer! W.Heisterkamp en W.F.Schoevaart, secretaris. De heren hadden de volgende indeling gemaakt; 5e elftal - G.Fischer! 4e elftal - A.R.Been; 5e elftal - A.W.van Dijk en 6e elftal - W.Heisterkamp. De heer H.Buskermolen, die in november 1970 zijn trainersdiploma B be haalde, trad wederom als trainer op. In aansluiting op zeer goed bezochte trainingen, waarvan een paar in het Amsterdamse bos v/erden gehouden, werden enige oefen- en indelings wedstrijden gehouden, waarvan hieronder enkele zijn vermeld; 16 augustus 1970 St.Pancratius 1 - Ajax comb. 2-4 St.Pancratius 2 - Ajax comb. 2-5 22 augustus 1970 Ajax 5 - P.S.V. 5 2-2 Ajax 4 - P.S.V. 4 1-2 6 september 1970 Ajax 5 - O.V.V.O. 1 1-2 Ajax 4 - O.V.V.O. 2 1-0 De resultaten in het Velox-Zilveren-Dom-tournooi op 25 augustus 1970 en in het R.C.H.-tournooi op 50 augustus 1970 waren niet goed genoeg om in de prijzen te vallen. De competitie-resultaten waren iets beter dan in het voorgaande sei zoen. Ajax 5 eindigde zoals gebruikelijk op de 2e plaats achter Volen dam 5, deze keer met een achterstand van 7 punten; Ajax 4 werd zondag 9 mei kampioen door met 2-0 van RKAVIC 2 te winnen. Ajax 5 slaagde er niet in om promotie te bewerkstelligen. De competitie

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1971 | | pagina 35