- 16 - 2 december 1970 Nederland - Roemenië 2-0 Cruijff, Keizer, Neeskens en Suurbier, Res. Rijnders. De 2 goals werden gescoord door Cruijff. 24 februari 1971 Nederland - Luxemburg 6-0 Cruijff, Keizer, Neeskens en Suurbier. Res. Rijnders. Van de 6 doelpunten werden er 5 door Ajaxspelers ge maakt en wel door Cruijff 2, Keizer 2 en Suurbier 1. 4 april 1971 Joegoslavië - Nederland 2-0 Keizer, Mühren, Neeskens en Suurbier. Res. Rijnders. In de op 10 oktober gespeelde wedstrijd Jong Oranje - Joegoslavië speel de Johan Neeskens mee. Het B-elftal speelde ter voorbereiding op de competitie 1970-1971 de volgende ?redstrijdens De start voor de nieuwe competitie 1970—197"1 was hoopvol, overwinningen van 4-1 en 2-0 op respectievelijk Helmond Sport en N.E.C. deden het beste verwachten, maar A.D.O. gooide roet in 1t eten, net als hun 1e elf tal, door met 1-0 van ons te winnen. De wedstrijd tegen D.W.S. eindigde in een 3-0 zege, maar thuis werd onnodig van Volendam verloren. Het verdere verloop van de competitie verliep met ups en downs. Het ein de kwam met een plaats in de onderste helft, met 34 punten uit 34 wed strijden tegen kampioen Feijenoord B met 47 punten. In aanmerking moet worden genomen, dat praktisch in geen enkele wedstrijd spelers van de A-kern waren opgesteld, waardoor in enkele wedstrijden 1 of meer amateurspelers moesten meedoen. In sterk bezette internationale tournooien van Blauw Wit en Casale Mon- ferrato (Italië) waren de behaalde resultaten matig, want ons elftal ein digde onderscheidenlijk op de 8e en 4e plaats. De spelers G.Kleton, N.Rep, S.Ruiter en D.H.Visser speelden tijdens de loop van het seizoen nog in UEFA-jeugdelftallen. De heer A.Boerkoel was, gedurende het gehele seizoen en bij de tour nooien, begeleider van het B-elftal, waarvoor een woord van dank zeer zeker op zijn plaats is. Na overleg met de trainers Michels en Grijzenhout werden door het be stuur de volgende spelers op de transferlijst geplaatsts C.J.G.ten Bosch, L.R.Donkers, B.B.Hoogenboom, Th.Hüsers, J.de Koning en B. du Mortier. De spelers H.J.Cruijff, R.J.M.Rijnders en R.C.Suurendonk werden op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst, terwijl V.Vasovic zijn voetbal loopbaan beëindigde en terugkeerde naar Joegoslavië. Op donderdagavond 10 juni bood Vasovic (wat was hij een goede aanvoerder) en zijn echtgenote een afscheidsetentje aan in het Joegoslavisch Restau rant Wladimir op de Amsteldijk. Hiervoor had hij uitgenodigd het bestuur, de spelers van de A-kern, trainer Michels, alle vergezeld door hun dames. Hij bood iedereen een verkleinde Europacup aan. Namens Ajax kreeg hij uit handen van voorzit ter Van Praag een zilveren molen, met de inscripties Velibor Vasovic, 1966-1971, met dank van de A.F.C. Ajax. 8 augustus 1970 Z.F.C. 1 - Ajax B 12 A.D.O. B - Ajax B 15 Velsen - Ajax B 18 Stormvogels - Ajax B 4-2 1 - 5 2 - 7 0 - 1

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1971 | | pagina 33