- 13 - Het resultaat van de loting wees uit dat we voor de 3e ronde tegen de kampioen van Schotland, Celtic, moesten spelen. Het eerste treffen op 10 maart eindigde met 3-0 in ons voordeel, zodat het in de uitwedstrijd op 24 maart voornamelijk zou afhangen of we ver dedigend sterk genoeg zouden zijn. Celtic zag, ondanks het steeds maar weer aanvallen, slechts kans om 1 doelpunt te maken. Y/anneer Suurbier en Mühren iets meer geluk hadden gehad, dan had een gelijk spel zeer wel mogelijk geweest, misschien zelfs een overwinning. De 1e wedstrijd in de halve finale tegen Atletico werd te Madrid ge speeld en eindigde in een 1-0 nederlaag. In de thuiswedstrijd op 28 april ging Ajax van de aftrap in de aanval en hoewel het niet zo erg vlot ging werd toch met 3-0 gewonnen, zodat we, als eerste Nederlandse vereniging, voor de tweede maal de finale hadden behaald. En dan tot slot op 2 juni het grote gebeuren, de finale om de Europacup I in het Wembley-Stadion te Londen. Op het scoringsbord stond bij het einde van de wedstrijd: Ajax - Panathinaikos 2-0. Deze witte letters en cijfers op de zwarte achtergrond met daarbij de vermelding dat de doelpunten waren gemaakt door Van Dijk en Haan, bete kende dat Ajax, na 2 jaar geleden in Madrid de finale verloren hebbende, de Europacup I had veroverd. Na het laatste fluitsignaal van de Engelse scheidsrechter Taylor, die de wedstrijd volledig in de hand heeft gehouden, hadden de Nederlandse sup porters geen enkel ontzag voor Wembley's zogenaamde heilige grond. Tot ontsteltenis van alles wat Engels was stroomden honderden Nederlan ders het veld op om de Ajax-spelers op hun schouders te nemen. Ondertussen verscheen op het electronisch bediende bord: CONGRATULATIONS AJAX WINNERS OP THE EUROPEAN CHAMPIONS CLUB CUP HARD LUCK PANATHINAIKOS. Nog een paar markante gebeurtenissen: De gang van Rudi Krol, met zijn been in het gips, voor de tribunes langs naar de kleedkamer, toegejuicht door ruim 30.000 supporters; Het zingen door de Ajax-aanhang van "We zijn er bijna, we zijn er bijna, maar nog niet helemaal" toen Ajax ongeveer 10 minuten voor het einde enigszins in de verdrukking kwam. Dit was wel iets geweldigs van het Ne derlandse publiek. De volgende middag op Schiphol aankomende was daar een grote menigte aanwezig. We werden ontvangen door Burgemeester Samkalden, die ons na mens het gemeentebestuur een lunch aanbood, waarbij ook aanzat Burge meester Dijckmeester van Haarlemmermeer. Na afloop in volle vaart naar Soestdijk, waar het gezelschap werd ont vangen door H.M. de Koningin, waarbij zich later ook aansloot H.K.H. Prinses Irene met haar zoontje, die zij in de Europacup zette. Het gemeentebestuur bood ons 's avonds een rijtoer aan door de stad, met een onderbreking op het Leidseplein, waar de spelers, staande op het bal- con van de Stadsschouwburg, door tienduizenden mensen werden bejubeld. Tot slot een ontvangst in de Raadszaal, waar Ajax de hoogste onderschei ding van het gemeentebestuur ontving, namelijk de Gouden Medaille van de stad Amsterdam. Op dinsdagavond 8 juni werd in het Doelen-Hotel een officiële receptie gehouden ter gelegenheid van het behalen van de Europacup voor Lands kampioenen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1971 | | pagina 27