- 8 - Enige leden van het bestuur weten dat Michels wel manager bij Ajax zou willen worden, vandaar dat nu aan u wordt voorgelegd het voorstel om Michels met ingang van het seizoen 1971-1972 als manager aan te stellen. Hierna volgt een vrij uitvoerige discussie, waaraan wordt deelgenomen door de leden De Wit Jr., Van Praag, Timman, Been, Fischer, Geudeker, Smit, Van Dijk, Volkers, De Boer, Koolhaas en Vunderink. Aan het slot van de bespreking blijkt dat de ledenraad geen bezwaar heeft tegen het aanstellen van een manager en dat akkoord wordt gegaan dat met Michels wordt gesproken over een aanstelling tot manager. Voorzitter Van Praag zegt dat hij vindt dat de ledenraad in het belang van Ajax een geweldig goed besluit heeft genomen, waarvoor hij de leden raad bijzonder hartelijk dank wil zeggen. Penningmeester Timman spreekt vervolgens over de stand van zaken inzake de aanschaf van een lichtinstallatie. Ha de door hem gegeven uiteenzet ting vraagt de heer Van Praag wie er tegen het aanschaffen van een lichtinstallatie is. Aangezien geen der leden zijn hand opsteekt, concludeert de heer Van Praag dat het voorstel tot aanschaffing van een lichtinstallatie met al gemene stemmen is aangenomen. Hij zegt nog dat met het tot stand komen van de lichtinstallatie de hartewens van vele leden wordt vervuld. De heer Timman geeft hierna zijn visie over de (naaste) toekomst van het betaald voetbal en de structuur van de vereniging. Hij vraagt zich namelijk af of het niet gewenst zou zijn om de aanspra kelijkheid van de vereniging te beperken. Dit zou bijvoorbeeld te zijn verwezenlijken door het betaald voetbal in een stichting onder te bren gen en ons Stadion in een N.V., met daarnaast dan de amateurvereniging Ajax. Tot slot zegt hij dat het hem wenselijk voorkomt dat op korte ter mijn een commissie van deskundigen wordt benoemd, die hierover haar licht kan laten schijnen. De heer Van Praag leest hierna een artikel voor dat door de heer Smit aan de Redactie-commissie was toegezonden ter plaatsing in het club nieuws. De inhoud van het artikel betreft het amateurvoetbal in de toe komst en de oprichting van een veteranenelftalDe Redactie-commissie achtte het tijdstip van het artikel, betrekking hebbende op het amateur voetbal in de toekomst, minder geschikt voor plaatsing en daarom was in overleg met de heer Smit besloten de brief in de vergadering van de le denraad voor te lezen. Na enige discussie werd besloten om de oproep voor het vormen van een veteranenelftal te plaatsen en over het gedeelte het amateurvoetbal betreffende nogeens met de heer Smit van gedachten te wisselen. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door de leden Boerkoel, Kamlag, De Groot en Been. Om ruim elf uur sloot voorzitter Van Praag de vergadering, nadat hij de aanwezigen nogmaals had bedankt voor hun wijze besluiten en de hoop had uitgesproken dat wij erin zouden slagen om de Europacup te winnen. Hiermede acht ik voldaan te hebben aan de plicht, om als secretaris van de ledenraad, de leden verslag uit te brengen over de werkzaamheid van de ledenraad gedurende het afgelopen verenigingsjaar BETAALD VOETBAL. De training voor het seizoen 1970-1971 ving aan op 16 juli 1970. Op 19 juli vertrok de A-kern naar een trainingskamp te Hooghalen, waar van ze op 25 juli weer in Amsterdam terugkeerde. Tijdens de trainingsweek werden de volgende wedstrijden gespeelds 22 juli 1970 S.C. Assen - Ajax 0-4 23 11 Hoogeveen - Ajax 1-7 De vereniging A.D.O. 1920 te Heemskerk had ons, in verband met hun 50- jarig bestaan, verzocht een wedstrijd te willen komen spelen tegen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1971 | | pagina 17