- 7 - De heer Van Praag las nog een brief voor van de heer H.v.d.Pol, waarin deze vroeg of hij kon volstaan met betaling van 25contributie voor het nieuwe verenigingsjaarDe ledenraad wees het verzoek af. Vergadering van 10 november 1970. Een bijzonderheid was dat deze vergadering telegrafisch bijeen was ge roepen. Alleen de heer Potharst was verhinderd. De reden voor het bij eenroepen van de ledenraad was de onstane moeilijkheden met Cruijff. De heren Rolink en Michels waren mede ter vergadering aanwezig. De heer Vunderink spreekt zijn afkeuring erover uit dat de ere-leden niet op de hoogte waren gesteld van het houden van deze vergadering. Nadat vele leden het woord hadden gevoerd werd door de heren Dukker en Geudeker de volgende motie ingediend. "De ledenraad van de A.F.C. "Ajax" in vergadering bijeen op 10 november "1970, gehoord hebbende de uiteenzetting van het bestuur inzake de "kwestie Cruijff spreekt zijn volledig vertrouwen uit in het beleid "van het bestuur in deze? "verzoekt het bestuur te trachten binnen het raam van dit vertrouwens votum alsnog met Cruijff tot overeenstemming te komen en gaat over tot "de orde van de dag." Na voorlezing van de motie door voorzitter Van Praag werd zij met alge mene stemmen aangenomen. De heer Koolhaas is niet te spreken over de publicaties in de pers over Ajax, omdat deze zijns inziens veelal negatief zijn gesteld. De heer Van Praag installeert de heer Neefjes, die als nieuw gekozen lid voor 't eerst een vergadering bijwoonde, met excuses dat hij dit bij het begin van de vergadering had vergeten. Over het onderwerp publicaties in de pers werd vrij uitvoerig gesproken door de heren De Wit Jr., Smit, Van Deijck, Geudeker, Michels en Midden dorp. Bij de rondvraag werd het woord gevoerd door de heren Kamlag, Fischer, Boering, Van Deijck, Michels, Been, Smit en Vunderink. Aan het slot van de vergadering werd voor de pers het volgende communi qué opgemaaktj "De ledenraad van Ajax heeft gisteravond inzake de gerezen moeilijkheden "met Johan Cruijff zijn volledige vertrouwen uitgesproken in het beleid "van het bestuur in deze? "Aan dit duidelijke vertrouwensvotum werd aan het bestuur het verzoek "toegevoegd om te trachten alsnog met Cruijff tot overeenstemming te "komen. Daartoe zal een commissie uit het bestuur en de ledenraad, als- "mede trainer Michels en dokter Rolink, op korte termijn een bespreking "met Cruijff hebben, die daartoe zijnerzijds de wens te kennen heeft ge- "geven. Vergadering van 1 april 1971° Voorzitter Van Praag zegt in zijn openingswoord dat de vergadering wordt gehouden op een tijdstip dat Ajax er beter voorstaat dan ooit tevoren, omdat we nog volop meedoen in de strijd om het kampioenschap "van Neder land, de KNVB-beker en last but not least de Europacup voor Landskampi oenen. Nadat hij met 1 minuut stilte de overleden leden A.H.A.Nolte en G.J.Camp- huijsen had herdacht, verklaarde hij de vergadering voor geopend. De notulen van de vergadering van 10 november 1970 werden na een kleine aanvulling door de voorzitter gearresteerd, onder dankzegging aan de samensteller. Voorzitter Van Praag begint het punt bestuursmededelingen met eraan te herinneren, dat hij reeds in oktober 19^5 aan de leden van de ledenraad een rapport had doen toekomen betreffende het onderwerp manager.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1971 | | pagina 15