Aan de beurt van aftreden zijn derhalve dit jaar de leden A.R.Been, H.H.Blomvliet, D.J.Boering, Mr.Dr.E.W.Catz, P.van Deijck Sr., A.W. van Dijk, M. de Groot en W.F.Schoevaart. Zover mij op 11 ogenblik bekend stellen deze heren zich herkiesbaar. In het afgelopen verenigingsjaar kwam de ledenraad driemaal in vergade ring bijeen en wel op 27 augustus 1970 voor de jaarvergadering en op 10 november 1970 en 1 april 1971 voor gewone vergaderingen. Hieronder zijn door mij beknopte verslagen van deze vergaderingen opge nomen Jaarvergadering van 27 augustus 1970° De heer H.A.Smit was niet aanwezig wegens vacantie in het buitenland. pe ere-ledem G.de Jongh en R.P.J.Vunderink woonden de vergadering bij. Voorzitter Van Praag zei in een kort openingswoord, dat het een uitste kend seizoen was geweest, omdat we voor de tweede maal erin waren ge slaagd de zogenaamde "double" te winnen, door kampioen van Nederland te worden en beslag te leggen op de KNVB-beker. Nadat hij de overledenen met 1 minuut stilte had herdacht, verklaarde hij de vergadering voor geopend. Bij punt 2 van de agenda werd veel aandacht besteed aan ingekomen brie ven van de leden A.A.M.Knijn en J.L.Melcherswaarna de heer Geudeker een motie indiende, om de brieven voor kennisgeving aan te nemen en ver trouwen in het bestuur uit te spreken. De motie werd met algemene stem men aangenomen. De notulen van de vergadering van 26 februari 1970 werden door de voor zitter gearresteerd met de wijziging dat de heer De Wit Jr. bij de opi niepeiling betreffende de voorgestelde verhoging van contributie enz. tegen had gestemd. De omvangrijke jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester kre gen na voorlezing een langdurig applaus. De heer W.F.Volkers, voorzitter van de Financiële Commissie, las een verklaring voor, welke als volgt eindigde; "In verband met het bovenstaande adviseert bij deze de gehele financiële "commissie ons college de Ledenraad om aan de penningmeester en de ove- "rige bestuursleden der A.F.C. "AJAX" volledige décharge te verlenen "voor het gevoerde financiële beheer en beleid over het afgelopen boek jaar. De ledenraad verleende de voorgestelde décharge met algemene stemmen. De begroting werd zonder discussie vastgesteld, zoals deze door de pen ningmeester was opgesteld. Bij het punt bestuursbeleid bleek dat de leden akkoord gingen met het door het bestuur gevoerde beleid in het afgelopen verenigingsjaar De verkiezingen verliepen wel zeer vlot, daar de secretaris, de heer J.H.Westrik, de commissaris betaald voetbal, de heer J.Hordijk, en de heer J. de Boer, als lid van de financiële commissie, bij acclamatie werden herkozen. Het voorstel van het bestuur om de contributie enz. te verhogen werd aangenomen met de stemmen van de leden G.Fischer en A.de Wit Jr. tegen. Het huishoudelijk reglement zal ten aanzien van de vaststelling van de contributies, bijdragen en het entreegeld worden gewijzigd, zodat in de toekomst geen moeilijkheden meer betreffende dat punt zullen zijn. Het clubnieuws bleef uiteraard ons Officieel Orgaan. In de Redactie-commissie werden de heren C.J.M.Bollen, M.J.W.Middendorp en J. van Praag gekozen, daar de heer J.H.Westrik zich niet herkiesbaar had gesteld. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door de heren Koolhaas, Potharst, Boering, De Wit Jr., Been, Schoevaart, Fischer, De Groot, Volkers, Middendorp, Bouwens en Bruijnesteijn. De gestelde vragen werden tot te vredenheid beantwoord.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1971 | | pagina 13