- 21 - CONTROLE-COMMISSIE In het afgelopen verenigingsjaar "bestond de commissie uit de herens A. Alleman, F. Bastiaans, C.J.A. Bieshaar, C. Deegen, C. van Dekken, J. Duijn, C.J. la Fleur, J.A. van GinkelH. Hessels, W.H. Koek, J.J. Ledegang, W. Meester, A.H.A. Holten, F.H. van Osch, L. Slosser, C. Snijder, Ph. v.d. Stam, M.A.C. Theunissen, C. van Wijngaarden en J.E. van Wijngaarden. Als voorzitter en secretaris van de commissie traden op de heren W. Meester en C.J.A. Bieshaar, terwijl de heer C. van Dekken "belast was met het verzorgen van toegangskaarten voor de commissieleden "bij uitwed strijden. De heren waren ook in het afgelopen jaar weer een grote steun voor de pen ningmeester, omdat zij bij de ingangen toezicht hielden of de controleurs voldoende aandacht besteden of iedereen wel in het bezit is van een gel dig toegangsbewijs Zij waren bij iedere thuiswedstrijd reeds om ongeveer half twaalf aanwe zig en beëindigden hun taak meestal pas omstreeks kwart over twee, zodat zij het eerste kwartier van de wedstrijden missen. Ik neem aan dat de penningmeester in zijn verslag aandacht zal besteden aan deze commissie, maar ik wil niettemin ook vanaf deze plaats de heren, namens het bestuur, hartelijk dankzeggen voor de wijze waarop zij hun min of meer ondankbare taak vervullen. AANVERWANTE TAKKEN YAH SPORT HONKBAL Op 1 juli 1969 bestond het bestuur van de honkbalafdeling uit de herens M. Bremer, voorzitter^ F. Hendriks, secretaris5 J. Neefjes, penningmeester en W. Prins, lid. Het bestuurslid, de heer A. Kraan, trad op als contactman. Aangezien de honkbalafdeling weer een jeugdafdeling in het leven wilde roepen werd de heer W. Niepoth door het bestuur als lid toegevoegd. De heer M. Bremer schreef in het Ajax-Nieuws van december 1969 onder meer; "In plaats van met een hoogtepunt, is het honkbalseizoen voor Ajax, zo- "als bekend, met een dieptepunt geëindigd. Ik geloof niet, dat er veel "Ajax-spelers zijn geweest, die er niet rotsvast op hadden gerekend, dat "het eerste negental tegen Terrasvogels de promotie naar de hoofdklasse "zou grijpen. Het heeft inderdaad maar heel weinig gescheeld, maar dat "heel weinige was juist voldoende om er naast te grijpen." Laten wij hopen dat dit jaar, het jaar waarin de honkbalafdeling 50 jaar bestaat, de op het ogenblik aan de gang zijnde strijd tussen de negental len van Neptunus en Ajax in het voordeel van Ajax zal worden beslist en dat men daarna zal slagen om deze keer de hoofdklasse te bereiken. Naar mijn mening moet het niet zo moeilijk zijn om kampioen te worden, daar de stand op dit ogenblik (26 juli) is; Ajax 11 wedstrijden - 17 punten Neptunus 9 - 14 Wanneer de laatste 5 wedstrijden, waaronder die tegen Neptunus in Amster dam, worden gewonnen is het kampioenschap een feit. Het vervolg zal dan wel worden, dat met de Giants, A.B.C. en de Terrasvogels om 2 plaatsen in de Hoofdklasse zal moeten worden gespeeld.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1970 | | pagina 43