A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM. Geachte Clubgenoten, Hierbij heb ik het genoegen u verslag uit te brengen over het verenigings jaar 1 juli 1969 tot en met 30 juni 1970. Nu ik mij neerzet om u voor de 7e maal verslag te doen van het wel en wee van onze vereniging, kan ik deze keer in tegenstelling met het begin van mijn voorgaande jaarverslag met genoegdoening vermelden, dat het 1e elftal voor deJ;we®de maal in de Ajax"gesckiedenis erin is geslaagd om de zoge naamde double te halen, door dit seizoen zowel beslag te leggen op het kampioenschap van Nederland (betaald voetbal) als op de KNVB-Beker Het was ons 14e kampioenschap van Nederland, waarvan 6 maal in het betaald voetbal. De KNVB-Beker werd voor de 5e maal gewonnen. Ik kan hier dus vermelden, dat het sportief gezien een zeer gunstig jaar voor ons is geweest. Uit het verslag van de penningmeester zult u verne men, dat het ook financieel een goed jaar was. Aan dit verslag is een bijlage toegevoegd, waarin is vermeld: a. de in het seizoen 1969-1970 gespeelde wedstrijden? b. de jaren, waarin de 14 kampioenschappen werden behaald en c. de jaren, waarin de KNVB—Beker werd gewonnen. Ieder jaar wordt door "France Football" een Europese ranglijst van top clubs bijgehouden, waaruit de gemiddeld beste Europese ploeg in het afge lopen seizoen wordt gekozen. Deze keer viel Ajax de eer te beurt om ten gevolge van de geleverde prestaties op de 1e plaats te eindigen. Op 26 september 1969 gingen voorzitter Van Praag, aanvoerder Ger Bals en trainer Rmus Michels naar Parijs om de "Voetbal-Oscar" in ontvangst te nemen. Ik wil hierbij nog even vermelden, dat door de voorzitter van de Franse oetbalbond, de heer Jacques Georges, werd herinnerd aan de enorme propa ganda, die Ajax in Parijs voor de voetbalsport had gemaakt in de wedstrijd tegen Benfica op 3 maart 1969. De herstructuering van de KNVB is nog niet tot stand gekomen. Een struc tuurcommissie (waarvan onze penningmeester ook deel uitmaakt) heeft reeds zeer vele vergaderingen gehouden om na te gaan op welke wijze het pro bleem van het algeheel scheiden van het amateur- en het betaald-voetbal kan worden opgelost. Het moet hierbij echter mogelijk blijven, dat een vereniging van beide zuilen lid kan zijn. Na de schorsing van Piet Keizer op 1 november 1967 werd namens Ajax door voorzitter Van Praag herhaaldelijk getracht artikel 60 van het Algemeen Reglement van de KNVB zodanig gewijzigd te krijgen, dat een speler die een overtreding had begaan in een vertegenwoordigend elftal daarvoor niet kon worden gestraft voor zijn club. Na vele vergeefse pogingen volgde uiteindelijk toch een overwinning. Het bestuur van de KNVB besloot namelijk in zijn vergadering van 11 de cember 1969 aan artikel 60 van het Algemeen Reglement een nieuw lid 4 toe te voegen, luidende: |'Een door de bond opgelegde schorsing aan een contractspeler wegens een overtreding begaan in een wedstrijd van een vertegenwoordigend elftal geldt niet voor clubwedstrijden." Vanzelfsprekend zal dit bestuursbesluit op de komende bondsvergadering nog als reglementswijziging moeten worden aangenomen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1970 | | pagina 3