- 19 - TOTO - COMMISSIE. Aangezien de penningmeester erin slaagde om de heer Schappert te bewe gen zijn bedanken voor de commissie in te trekken, werkte deze in de zelfde samenstelling door, derhalve de heren, F. Kubin, P.C. Molema en L.P. Schappert. Als men hun werk op vrijdagavond eens gade slaat, dan ziet men pas goed hoeveel werk de heren dienen te verzetten, alvorens zij op pad kunnen gaan om de toto-formulieren naar het bondsbureau van de KNVB afdeling Amsterdam in de Emmalaan te kunnen gaan brengen. Ten tijde van het maken van mijn jaarverslag is mij de opbrengst uit de toto nog niet bekend. Mocht deze echter lager zijn dan het vorige jaar, dan is dit zeer beslist niet te wijten aan mindere inzet en werklust van bovengenoemd trio. Namens het bestuur een welverdiend woord van dank aan u heren, voor het vele werk door u verricht en voor het geld dat door uw activiteiten in de Ajax-kas vloeiden'. CLUBAVONDEN-COMMIS SIE De commissie bestond ook in het afgelopen verenigingsjaar weer uit de vertrouwde gezichten van de heren C.J. la Pleur, P. Louwaard, K.W. van Mourik en K.W. v.d. Toorren, waarvan eerstgenoemde als voorzitter optrad. De ondergetekende was door het bestuur als gedelegeerde aan de commissie toegevoegd. De 1e officiële clubavond werd op 12 september 1969 gehouden. De heren organiseerde traditiegetrouw ook dit jaar weer een biljartcom petitie. Op verschillende avonden werden onderlinge klaverjaswedstrij- den georganiseerd, waarvoor de commissie vele prijzen op de kop had ge tikt. De commissie verzorgde ook de volgende evenementen? Zondag 12 oktober 1969 een viswedstrijd te Andijk, gevolgd door een bor reluurtje in het Ajax-restaurant, een diner met een dansje en het optre den van enkele artiesten. In de loop van de avond werden de nodige prij zen uitgereikt, waarbij bleek dat de commissie er voor had gezorgd dat niemand met lege handen naar huis ging. Zaterdagavond 6 december was er een gezellige avond met dames georgani seerd met bezoek van Sint Nicolaas en zijn knecht, die zeer terecht voor de commissieleden een cadeautje had meegebracht. De jaarlijkse kienavond, op dinsdagavond 2J december 1969 in de sportzaal gehouden, mocht zich weer in een grote belangstelling verheugen. Yele gulle gevers hadden weer voor een schat van prijzen gezorgd en de commis sieleden, deze keer versterkt door hun echtgenoten, hadden de zaal en de prijzentafel prachtig ingericht. Op Goede Vrijdag was er de gebruikelijke eier-avond, waarvoor ook de da mes waren uitgenodigd. Bij monde van de heer La Fleur werd op 19 maart, ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan, aan voorzitter Van Praag, namens een aantal leden, een versterker-installatie, aangebracht in het restaurant, aangeboden. Voor deze gelegenheid had de commissie zich verzekerd van de hulp en steun van de heer B. Jansen. Verder werden er nog een klaverjas- en een biljartwedstrijd georganiseerd tegen de vereniging van oud-spelers van het Amsterdams elftal, en een kla ver jaswedstrijd tegen De Spartaan. Op vrijdagavond 22 mei was de sluitingsavond met onderlinge biljart- en klaverjaswedstrijdenj ook voor de dames waren enige spelletjes ingelast. Aan het eind van de avond volgde een lawine van prijzen. Het spijt mij zeer, dat ik moet eindigen met de mededeling, dat de heer La Pleur eind mei door een hartaanval werd getroffen en in het zieken huis te Allernaar moest worden opgenomen. Gelukkig is hij inmiddels weer thuis, maar zal nog vele weken moeten rusten. Gor, vanaf deze plaats na-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1970 | | pagina 39