- 13 - De competitie nam voor het B-elftal een aanvang op 16 augustus 1969 met de wedstrijd GVAV B - Ajax B, welke in 0 - 0 eindigde. Aangezien in de loop van de competitie tegen over het algemeen zwakkere tegenstanders onnodig punten werden verspeeld, "bleef het B-elftal 5 punten achter op de kampioen Feijenoord B. Ook "bij de B-elftallen derhalve een strijd tussen Ajax en Feijenoord. Tijdens de competitie werd op 14 oktober 19^9 nog een vriendschappelijke wedstrijd te Deventer gespeeld tegen Go Ahead, die met 1 - 0 werd gewon nen. In de sterk bezette internationale jeugdtournooien van Blauw-Wit en A.D.O. wist het B elftal beslag op de 2e plaats te leggen. In ons eigen interna tionaal tournooi werd de Ie plaats veroverd. Tijdens het seizoen kwamen de spelers F. Rep, S. Ruiter en D.H. Visser4 4 regelmatig uit voor het UEFA-jeugdelftal Om de commissaris betaald voetbal, de heer J. Hordijk, enigszins te ont lasten had het bestuur een beroep gedaan op de heer A. Boerkoel om als begeleider van het B-elftal te willen optreden, hetgeen deze op voortref felijke wijze heeft gedaan en waarvoor hem een woord van dank zeer zeker toekomt Fa overleg met hoofdtrainer Michels besloot het bestuur de volgende con tractspelers op de transferlijst te plaatsen? G. Bals, B. Muller, A. Pronk en J. van Wensveen. De spelers B. Hoogenboom en W.L.J. Suurbier werden op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst, maar tekenden later toch het hun aangeboden contract Het contract met Henk Groot werd niet verlengd. Getransfereerd werden? G. Bals naar Vitesse, B. Muller naar Holland Sport en J. van Wensveen naar Heerenveen. Aangetrokken werden? A. Braam van D.C.G., R. Kalderon van Hapoël, B. du Mortier van Stormvogels, J.J. ïïeeskens van R.C.H. en S. Wever van de S.C. Assen. Ingevolge geldende bepalingen bij de Israëlische Voetbalbond kan Kalderon in officiële wedstrijden pas voor ons uitkomen 1 jaar nadat hij bedankt heeft als lid van de Israëlische Voetbalbond. Het bestuur tracht, met medewerking van de K.N.V.B., deze wachttijd van 1 jaar opgeheven te krijgen. Tonnie Pronk weigerde tot op heden het door ons aangeboden contract te tekenen. De spelers G.J.A.A. Bockel en A. Haan, die een B-contract hadden, kregen een A-contract. Per 1 december 1969 was reeds aan de volgende spelers een B-contract ge geven? C.J.G. ten Bosch, N. Rep, S. Ruiter en D.H. Visser. De contractspeler J. de Koning is voor het seizoen 1970—1971 uitgeleend aan Vitesse. Omdat door verandering van werkkring de contractspeler D. Tjepkema niet meer aan alle trainingsavonden zou kunnen deelnemen, werd op zijn ver zoek met ingang van 1 juli 1970 zijn contract geannuleerd.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1970 | | pagina 27