- 12 - de wedstrijd in een 5-1 overwinning, waardoor Ajax zich toch had geplaatst voor de volgende ronde. Deze bracht als tegenstander Arsenal. De uitwedstrijd werd met 3-0 ver loren. De 3e goal ontstond uit een dubieuze strafschop, die scheidsrech ter Tschenscherons bekend uit de wedstrijden Spartak-Trnava en Neder- land-Joegoslavië, aan Arsenal toekende. Omdat de thuiswedstrijd slechts met 1-0 door ons werd gewonnen, betekende dit voor ons het einde van de strijd om de Jaarbeursbeker. Enige dagen voor elke thuiswedstrijd werd in het Ajax-restaurant een pers conferentie gehouden, teneinde de journalisten voorlichting te geven en daardoor meer publiciteit in de pers te krijgen voor de desbetreffende wedstrijd. Een bijzonder feit was dat Carl Zeiss te Heidenheim een kort geding tegen ons en het Olympisch Stadion aanspon. De behandeling van het kort geding vond plaats op 6 maart 1970 voor de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam. De ingestelde vordering werd niet-ontvankelijk verklaard. Carl Zeiss te Heidenheim heeft echter hoger beroep ingesteld, dat op maan dag 19 oktober a.s. om 10 uur door de derde kamer van het Gerechtshof te Amsterdam zal worden behandeld. Traditiegetrouw organiseerde "De Geillustreerde Pers N.V." op 8 augustus 1969 in het Hilton-Hotel weer de verkiezing van de "Voetballer van het jaar" Kiesmannen waren praktisch alle Nederlandse sportredacteuren, TV- en ra dio-commentatoren. Tot veler verrassing bleek dat de aanvoerder van ons 1e elftal, Ger Bals, als zodanig was gekozen. Op 18 december 1969 gaven de heren Timman en Jaspers voorlichting aan de contractspelers betreffende alle verschillende soorten van verzekeringen. In een door de AVRO georganiseerde wedstrijd werd Ajax voor de tweede maal in successie op 30 december 1969 door de sportjournalisten tot club van het jaar gekozen. Op 11 januari 1970 werd door het bestuur aan alle contractspelers en hun dames een nieuwjaarsdiner aangeboden. Verschillende van onze spelers kwamen tijdens het seizoen 1969-1970 uit voor het Nederlandse elftal. Polen - Nederlands Cruijff, Groot, Rijnders en Suurbier. Reserve; Van Dijk. Tijdens deze wedstrijd liep Henk Groot een knieblessure op, die later zo ernstig bleek te zijn, dat hierdoor een einde kwam aan zijn voet balcarrière Nederland - Bulgarije; Rijnders en Suurbier. Reserve; Van Dijk, die tij dens de wedstrijd inviel. Nederland - Engeland; Cruijff, Krol en Rijnders. In de 2e helft kwamen daar nog bij Van Dijk en Mühren. Engeland - Nederland; Cruijff, Van Dijk, Keizer, Krol en Rijnders. Laatstgenoemde werd tijdens de wedstrijd wegens een blessure vervangen door Mühren. Israël - Nederland: Van Dijk, Krol en Mühren. Het B-elftal speelde voor de aanvang van de competitie de volgende vriend schappelijke wedstrijden; 24 juli 1969 Ajax B - Ajax 1-6 26 1969 Haarlem B - Ajax B 1-2 2 aug. 1969 Z.F.C. - Ajax B 3-2 9 1969 Vitesse B - Ajax B 1-4

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1970 | | pagina 25