Het door de Studiecommissie II uitgebrachte rapport is ter kennis gebracht aan de verenigingen en men kan gerust stellen dat de inhoud van het rapport teleurstellend is, omdat er geen letter in staat omtrent aan te brengen wijzigingen in de structuur van de KNVB. Er zit niets anders op dan maar weer te wachten op een volgend rapport. Een belangrijke stap vooruit was mijns inziens de oprichting van de Neder landse federatie van Betaald Voetbal Organisaties, afgekort F.B.O., waarin bijna alle clubs, die in het betaald voetbal spelen, zijn verenigd. Hier door komen de clubs sterker te staan bij onderhandelingen met de KNVB, daar de PBO namens de clubs, als gesprekspartner kan optreden. Een belangrijke mijlpaal in de Ajax-geschiedenis was de officiële opening van ons vergrote en gemoderniseerde clubgebouw op 13 augustus 1968 LEDEN. De volgende 14 leden ontvielen ons helaas in het afgelopen verenigings jaar; J.P.J.Blijboom, R.C.Dollee, S.Duis, K.A.J.van Dijk, J.M.Eggerman, C.C.Kam- lag Sr., W.F.Kreuger, J.H.Lieuwma, H.B.Nolten, Ir.P.F.S.Otten, P.van Reenen (lid van verdienste), J.Schoevaart(ere-lid)S.van Thijn en H.van Walree. Dat zij mogen rusten in vrede. De 24ste reünie van de "Bordjesclub" werd gehouden op 20 maart 1969 en voor het eerst in eigen huis; het Ajax-restaurant. De opkomst van de leden op dit feest van de "Oude Garde" kon niet overwel digend genoemd worden, want nog niet de helft van de leden, die 25 jaar of langer lid zijn, waren aanwezig. Laten wij hopen dat het volgend jaar, bij de viering van het zilveren jubi leum, meer leden acte de presence zullen geven. In verband met het genomen bestuursbesluit om de huldiging van leden, die 25 jaar of langer lid zijn, te doen plaats vinden nadat de jubileumdatum is verstreken, zal het bestuur de volgende leden uitnodigen voor een gezel lige bijeenkomst in de loop van september 1969. 25 jaar lid s J.P.B.Bieshaar, A.G.H.van Genderen, A.Harmsen Jr., G.Leentvaar, H.Pasteunig en W.F.Weppner. 40 jaar lid J.Bonneveld, J.Donk en J.van Praag. 50 jaar lid F.Dukker, K.F.E.Hollman, W.J.Ingenbleek, W.H.Meijer, W.Schuurman en J.F.Smit. 60 jaar lid J.Kolman. Op deze bijeenkomst zullen ook worden uitgenodigd, de leden J.R.Levy en A.J.M.Pelser, die reeds verleden jaar 60 jaar lid waren, teneinde hen nog een waardiger aandenken aan te bieden. WERKENDE LEDEN-. aantal op 1 juli 1968s 290 overleden; 3 afgevoerds bedankt; 12 overgegaan naar contractspelers s 1 16 overgekomen van de Junioren A; 12 274 aangenomens 6 18 aantal op 1 juli 1969s 292 waaronder 13 ere-leden en 12 leden van verdienste.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1969 | | pagina 5