A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM^ Geachte Clubgenoten, Hiermede heb ik het genoegen u verslag uit te brengen over het verenigings jaar 1 juli 1968 tot en met 30 juni 19^9 Dit jaar is niet zo gunstig verlopen als wij het de laatste jaren gewend waren, want het bracht ons geen kampioenschap, geen KNVB-beker en ook geen Europa-Cup. Dit minder goede resultaat geeft mijns inziens geen reden tot bezorgdheid, misschien is het zelfs wel eens goed, dat wij geen kampioen zijn geworden, omdat nu de lange lijn van drie jaar spanning is gebroken. De cupwedstrijden, waarbij uiteraard veel op het spel staat, vergen nu een maal een speciale voorbereiding, waardoor de concentratie voor de te spelen competitiewedstrijden verslapt, met gevolg dat onnodig punten worden ver speeld. Denkt u bijvoorbeeld maar aan D.O.S. - Ajax 1-1 vóór de wedstrijd Ajax-P.C.NÜrnberg en Ajax-Holland Sport 2-2 vóór de beslissingswedstrijd tegen Benfica. Dit feit doet zich ook voor op zondagen, nadat op de woens dag daarvoor een Europacup-wedstrijd werd gespeeld. Het komende seizoen is ons elftal van deze druk bevrijd en kan dus alle aan dacht concentreren op de competitie. Allereerst wil ik het prachtige resultaat vermelden dat Ajax, als eerste nederlandse vereniging, erin is geslaagd de finale van de Europa-Cup voor Landskampioenen te bereiken. Jammer is natuurlijk dat in de finale met 4-1 van A.C.Milan werd verloren, maar ondanks dat de Spaanse scheidsrechter Ortiz de Mendibil niet altijd een juiste kijk had, of wilde hebben, op het handen- en voetenwerk van de Mila- nezen, waardoor de uitslag in ieder geval te hoog is uitgevallen, moet ik erkennen dat A.C.Milan verdiend heeft gewonnen, omdat ze in deze wedstrijd nu eenmaal beter speelden dan wij. Ondanks dat vriend en vijand enthousiast was over de wijze waarop Ajax het nederlandse voetbal in de Europacup-wedstrijden had vertegenwoordigd, bleek de KNVB niet genegen de bekerwedstrijd tegen Eeijenoord, welke op 9 maart was vastgesteld voordat bekend was dat wij op 5 maart in Parijs een beslis singswedstrijd met een half uur verlenging tegen Benfica hadden gespeeld, te verschuiven naar 16 maart, terwijl op die datum zowel Ajax als Eeijenoord een vrije zondag hadden, omdat op die zondag een inhaalprogramma werd afge werkt. De KNVB was van mening dat profvoetballers best op zondag konden spelen al hadden ze de woensdag daarvoor ook reeds gespeeld. Het bestuur betaald voet bal vergat hierbij echter twee dingen, namelijk; 1dat Feijenoord die woensdag niet had gespeeld? 2. dat zij aan spelers, die op woensdag een interlandwedstrijd moeten spe len, een speelverbod oplegt voor de daaraan voorafgaande zondag. Kunnen deze spelers, die als de beste profspelers van Nederland zijn gese lecteerd, dan ineens niet op woensdag en zondag spelen? U ziet, het meten met 2 maten is de KNVB niet vreemd. Hoewel de heer Th.Jansen officieel de functie heeft van competitieleider, is het echter onmogelijk om met deze in een bespreking definitieve afspra ken te maken, omdat hij te bang is zelfstandig beslissingen te nemen, maar eerst aan de heer Coler gaat vragen of het wel goed is wat hij wil gaan doen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1969 | | pagina 3