- 11 - Het B-elftal Behaalde in het sterk bezette internationaal jeugdtournooi van Blauw-Wit de 1e prijs, maar kon in het tournooi bij A.D.O. niet tot de prijswinnaars doordringen. Tot nu toe konden de thuiswedstrijden van het B-elftal gratis worden be zocht. Voor het volgend seizoen is met het oog op de betere tegenstanders een toegangsprijs van 2,= per persoon vastgesteld. In het afgelopen seizoen speelden in het Nederlandse elftal: Cruijff (lx), Van Duivenbode (4x)Groot (2x), Huiler (lx), Pronk (lx), Suurbier (4x) en Swart (lx). Jij doen het volgend seizoen mee aan het tournooi om de Jaarbeursbeker en zijn hiervoor ingedeeld in de derde groep. Be loting voor de 1e ronde had het volgende resultaat: P.Barcelona (Sp.) - Odense (Den.) Jeunesse d'Esch (Lux.) - Colerdine (N.Ierland) Southampton (Eng.) - Rosenberg Trondheim (Noorw. Hannover '96 (W.Duitsl.) - Ajax De wedstrijden voor de 1e ronde (een thuis- en een uit-wedstrijd) moeten worden gespeeld tussen 1 september en 1 oktober 1969 AMATEUR-VOETBAL - SENIOREN. De Keuze-commissie amateur-senioren-voetbal bestond uit de heren: A.R.Been; H.H.Blomvliet A.Boerkoel A.W.van Dijk en Yif.F.Schoe vaart, secretaris. Voor de aanvang van het seizoen 1968-1969 werd -door middel van enquête formulieren- weer een poging ondernomen om de 3e elftallen van de (semi-)profclubs ingedeeld te krijgen bij de standaardelftallen van de amateur-verenigingen. Uit de antwoorden op de terugontvangen formulieren bleek dat de amateur verenigingen daar nog steeds afwijzend tegenover staan. In verband met dit standpunt besloten Ajax en Feijenoord met hun derde elf tallen niet meer mee te doen aan de nederlaagwedstrijden van de amateurclub L.F.C. te Leiden. De training onder leiding van de heer B.Haarms begon eind juli 1968 en voor dat op 8 september de eerste competitie-wedstrijden gespeeld moesten worden was reeds een lijvig oefenprogramma afgev/erkt. De voornaamste wedstrijden vermeld ik hieronder. 5 augustus 1968 Foresters 1 - Ajax Comb. A. 0 - 1 Foresters 2 - Ajax Comb. B. 1 - 1 10 Ajax Comb. A. - P.S.V. 3 0 - 0 Ajax Comb. B. - P.S.V. 4 5 - 2 17 Noordwijk 1 - Ajax Comb. A. 1 - 0 18 SLTO 1 - Ajax Comb. A. 1 - 0 SLTO 2 - Ajax Comb. B. 2 - 4 24 VVGA Comb. - Ajax Comb. 1 - 4 31 Succes 1 - Ajax Comb. B. 2 - 3 Succes 2 - Ajax Comb. C. 4 - 0 De competitie verliep voor onze vier senioren elftallen weer uitstekend. Ajax 3 eindigde op de 2e plaats met 2 punten achterstand op Elinkwijk 3« Ik geloof dat de heren solliciteren naar de bijnaam van "Eeuwige tweede". 11 11 11 11 11 1! 11 II I! II

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1969 | | pagina 23