- 10 - Dat de successen van Ajax ook in het buitenland niet onopgemerkt zijn geble ven, blijkt wel uit de stand van de door de redactie van het blad Prance Football georganiseerde wedstrijd. Na afloop van het seizoen 1967-1968 werd aan Ajax de 6e plaats toegekend, - <*°ch werd A3ax winnaar met 40 punten, met Celtic op de tweede plaats met 39 punten. A.C.Milan werd op de zevende plaats geklasseerd met 27 punten. Na overleg met hoofdtrainer Michels besloot het bestuur de volgende con tractspelers op de transferlijst te plaatsen; J.Bruinewoud, F.Dikstaal, A.J.van Eijden, D.M.Fiene, JG.Heijneman, W.F.KIaasen, K.Nuninga en Th.van Wijk. De spelers K.G.I.Daniëlsson, Th.van Duivenbode en A.Haan werden op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Getransfereerd werden; A.J.van Dijden naar R.C.H., J.G.Heijneman naar Vitesse, K.Nuninga naar D.W.S., Th. van Duivenbode naar Feijenoord, Th. van Wijk naar Vitesse en K.G.I.Daniëlsson naar Halsingborg. De spelers J.Bruinewoud, F.Dikstaal, D.M.Fiene, W.F.Klaasen kregen geen nieuw contract aangeboden. A.Haan tekende alsnog een B-contract, Onze amateurspeler D.Tjepkema kreeg een B-contract. Van F.C.Twente werd gekocht D.W.J.van Dijk, van Go Ahead - R.J.M.Rijnders en van Rapid Wien - T.Söndergaard. De amateurspelers Th.Husers van A.F.C. en L.R.Donkers van B.V.V. kregen een B-contract. Het totaal aantal contractspelers bedraagt op het ogenblik 25. Tijdens de verkiezing van de vereniging, de scheidsrechter en de speler van het jaar, die op 31 mei 1969 in ons restaurant plaats vond, bleek dat Ajax tot vereniging en Cruijff tot speler van het jaar was gekozen. Aanvoerder Bals maakte bekend dat Ajax voor de gehandicapte Willy Dullens een benefietwedstrijd zou spelen. Een geste die geweldig insloeg. Deze wedstrijd zal op dinsdagavond 5 augustus a.s. om 20 uur 15 in het O.S. worden gespeeld. Als tegenstander komt Alemannia uit Aken. De directie van het O.S. stelt het stadion gratis ter beschikking en de ge meente Amsterdam verleent vrijstelling van de vermakelijkheidsbelasting. Het B-elftal speelde voor de aanvang van de competitie de volgende vriend schappelijke wedstrijden; 3 augustus 1968 Telstar B - Ajax B 2-0 10 augustus 1968 Z.F.C. 1 - Ajax B 1-0 Om het hoofdveld te sparen ?;as het de bedoeling dat de thuiswedstrijden van het B-elftal op het VVGA-terrein zouden worden gespeeld, maar na de eerste wedstrijd werd dit terrein door de KNVB voor betaald voetbal afgekeurd, zo dat de overige wedstrijden weer op het hoofdveld werden gespeeld. Hoewel beide oefenwedstrijden werden verloren deed het B-elftal het in de competitie zo goed, dat het kampioenschap glansrijk werd behaald, waarvoor mijn gelukwensen aan spelers en trainer Brom. Dit was een mooi resultaat voor onze 2e trainer, de heer C.Brom, die hiermede zijn loopbaan bij Ajax beëindigde, aangezien hij voor het volgend seizoen een betrekking als trai ner bij de vereniging Vitesse te Arnhem heeft aanvaard, waarmede ik hem veel succes wens.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1969 | | pagina 21