- 9 - EUROPACUP VOOR LANDSKAMPIOENEN(vervolg) 5 maart 1969 Benfica - Ajax 0-3 Was beslissingswed strijd die te Parijs werd gespeeld. (na verlenging) 13 april 1969 Ajax - Spartak Trnava 24 april 1969 Spartak Trnava - Ajax 28 mei 19^9 A.C.Milan - Ajax 4-1 Werd te Madrid ge speeld. 5-0 2-0 De uitwedstrijd tegen Penerbahce was vastgesteld op 2J november 1968, maar werd in verband met de regen verschoven naar 28 november, hoewel het veld door de gestadig vallende regen nog veel slechter was dan de vorige dag. Het veld was meer een moeras dan een voetbalveld. De bestuursleden van Fenerbahce lieten zich tijdens ons verblijf in Istanbul niet zien en vele moeilijkheden moesten overwonnen worden voor toegangskaar ten tegen veel te hoge prijzen verkregen konden worden. Be heren waren ook niet bereid om de overgebleven kaarten terug te nemen. Hoewel door ons via de K.N.V.B. een officiële klacht bij de UEFA werd ingediend, kregen wij nul op het request. Maar de houding van het bestuur van Fenerbahce was meer dan schandalig. Tot overmaat van ramp kon vanwege de mist ons vliegtuig 's avonds niet ver trekken en moest de nacht in de vertrekhal van het vliegveld doorgebracht worden. De volgende dag kon het vliegtuig, wederom door de mist, niet landen op Schiphol en moest uitgeweken worden naar het vliegveld te Beek en vandaar gingen we met bussen naar Schiphol. Het was me het tochtje wel! Het doorgaan van de thuiswedstrijd tegen Benfica heeft aan een zijden draad gehangen, omdat het veld van het Olympisch Stadion bedolven was onder een dik pak sneeuw. De directie van het O.S. heeft alles,gedaan wat mogelijk was om het veld bespeelbaar te maken en bij de keuring scheidsrechter bleak dat deze actie met succes werd bekroond, want het veld werd goedge keurd. Iedereen dacht dat Ajax op een dergelijk veld ten opzichte van Benfica sterk in het voordeel was, maar Benfica dacht er anders over en won met 3 - 1 Met uitzondering van een enkeling gaf niemand meer iets voor de kansen van Ajax om een ronde verder te komen, maar in een prachtige wedstrijd werd in Lissabon met 3-1 gewonnen, zodat een beslissingswedstrijd nodig was. Hadden vele supporters hun reis naar Lissabon geannuleerd, voor Parijs be stond een geweldige belangstelling en meer dan 40.000 supporters gingen naar Parijs en beleefden daar een van de mooiste dagen van hun leven door dat Ajax kans zag, na verlenging, de wedstrijd met 3 - 0 te winnen en daar door de volgende ronde te bereiken. Wat de uitwedstrijd tegen Spartak in Trnava betreft kan ik gerust verklaren, dat dit de meest spannende wedstrijd van de serie Europacup-wedstrijden is geweest Wat hebben wij hem allemaal zitten knijpen toen het betrekkelijk kort na de rust al 2 - 0 werd. Maar met een Bals in een geweldige vorm, hield de verde diging verder stand en was de finale bereikt. In de inleiding heeft u reeds kunnen lezen hoe deze verliep. Op woensdag 4 juni 19&9 werden bestuur, spelers en enige genodigden, alle vergezeld door hun dames, door het gemeentebestuur van Amsterdam ontvangen. Burgemeester Dr.I.Samkalden zei onder meers "Dat hij Ajax niet alleen ten aanzien van Amsterdam als een sieraad beschouwde, maar voor geheel Heder- land" Rest mij nog te vermelden dat alle uitreizen werden verzorgd door ons onder steunend lid, de heer C.J.Muller, directeur van het reisbureau Mondial.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1969 | | pagina 19