N.Klokj P.Vermeij; F.W.Ronday? C.A.v.d.Wal en B.Tak| D.J.Boering, die tevens als secreta ris van de commissie optrad. ELFTALLEN JEUGDVOETBAL. De successen van onze jeugdelftallen waren in het afgelopen seizoen niet zoals wij dat eigenlijk gewend zijn. Van de 15 jeugdelftallen werden alleen de Junioren B 1, 2, 5 en 6 kampi oen. Laatstgenoemde met de doelcijfers 200 - 9- Op zondag 20 augustus slaagden de Junioren A 1 erin om als eerste te eindigen in het Rat-Verlegh-tournooi, georganiseerd door N.A.C. Zondag 27 augustus 1967 gingen drie jeugdelftallen, te weten A 1, B 1 en C 1 naar s-Gravenhage om deel te nemen aan het tournooi van VIOS Voor de tweede maal in successie werd "beslag gelegd op de wisselbeker. De Junioren A 1, vorig seizoen landskampioen, moesten dit seizoen de eer aan Volendam laten, dat met 3 punten voorsprong op de 1e plaats eindigde ondanks dat zij op een gegeven moment een achterstand van 5 punten op on ze junioren hadden. Deze voorsprong werd echter tegen het eind van het seizoen geheel ver speeld. "Waarschijnlijke oorzaken het gemis van J.de Koning, die contractspeler werd en omdat verscheidene jongens te zwaar belast v/erden door het regel matig moeten spelen van oefenwedstrijden voor het Amsterdamsch Jeugdelf- tal en voor de UEFA-jeugd. IJ ziet dat het hier al niet veel beter is ge regeld als bij het Nederlandse elftal. Oefenwedstrijden organiseren zon der rekening te houden met de belangen van de clubs. T0URN00IEN Internationaal tournooi in Bremen, georganiseerd door Union. De Junioren A 1 slaagde erin dit sterk bezette tournooi te winnen, door het behalen van de volgende resultaten? Union -Ajax 0-1 BK Odense - Ajax 0-3 Borussia - Ajax 0-1 Chelsea - Ajax 1-2 Helaas liep R.Vredenbregt in de finale een dubbele enkelbreuk op en moest in het ziekenhuis te Bremen achterblijven, maar kon gelukkig een paar dagen later per vliegtuig naar huis worden vervoerd. ÏÏ.F.KIaasen liep ook een blessure op, maar kon dragende mee naar Amsterdam worden genomen. Ook in het Feijenoord-tournooi werd in de poule een bijzonder goed re sultaat bereikt, maar in de finale werd, na verlenging, met 1-0 verlo ren van Chrystal Palace. In het A.D.O.-tournooi werd op de 3e prijs beslag gelegd en werd J. de Koning tot beste speler van het tournooi uitgeroepen. Spartaan-tournoois A 1 - 2e3 B 1 - 2e en C 1 - 1e prijs Volewijckers-tournooiA 1 - 5e prijs. Bataven (Nijmegen) tournoois A 2 - 2e prijs. Go Ahead-tournoois B 1 - 2e prijs. Ludwigshafen (Duitsland)s B 1 - 7e prijs. Jeugdtournooi KNVB afd.Amsterdams C 2 - 1e prijs. In Ludwigshafen ontving het Ajax-elftal de speciale prijs uitgeloofd voor het sportiefste en het best verzorgde elfoal.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1968 | | pagina 25