A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM Geachte Clubgenoten, Hiermede heh ik het genoegen U verslag uit te brengen over het vereni gingsjaar 1 juni 1964 tot en met 31 mei 1965 Ingevolge een besluit genomen in haar vergadering van 17 september 1964, i/ordt het jaarverslag aan de leden van de ledenraad toegezonden. In de jaarlijkse algemene ledenvergadering van 23 juli 1964 werd verzocht om het jaarverslag in de toekomst in een meer compactere vorm te gieten. Hoewel ik getracht heb mij te beperken is het mij niet gelukt. In artikel 22 van het huishoudelijk reglement staat bij de afzonderlijke verplichtingen van de secretaris onder meers "Hij geeft bij het einde van elk boekjaar een algemeen overzicht van hetgeen is voorgevallen". Naar mijn mening kan men geen verantwoord algemeen overzicht samenstellen van een grote vereniging als Ajax, bestaande uit slechts een paar bladzijden. Wanneer IJ bedenkt dat in het afgelopen verenigingsjaarbehalve de jaar lijkse algemene ledenvergadering ,8 vergaderingen en 2 bijeenkomsten van de le denraad, 25 bestuursvergaderingen en 5 vergaderingen van het dagelijks bestuur plaatsvonden, dan begrijpt U wel dat het jaarverslag niet kort kan zijn. Nu wij een ledenraad hebben is het jaarverslag bovendien bij uitstek het middel om de leden op de hoogte te brengen van het wel en wee van de vereniging in het fopon- afgelopen boekjaar. Ook zullen -wanneer later bij het 75 of 100-jarig bestaan misschien weer een gedenkboek wordt uitgegeven- de samenstellers de gegevens betreffende de ge schiedenis van Ajax toch voor het grootste deel moeten kunnen putten uit de jaarverslagen van de penningmeester en de secretaris. Op 18 maart 1965 bestond Ajax 65 jaar en het bestuur was van mening dat nie't onopgemerkt mocht voorbijgaan. Zij benoemde een feestcommissie bestaande -Uit de herens C.J.la Fleur, Willy Alberti (toegevoegd), A.Kraan en K.W.van Mourik. Zij organiseerde een Floorshow op zaterdag 20 maart in de grote zaal van Kras- napo sky. Er was een overweldigende belangstelling voor en de avond mag zeer zeker als geslaagd worden beschouwd. LEDEN. Op 1 juni 1964 bedroeg het aantal werkende leden 376, buitengewone leden 27, junioren A 62, junioren B 75» pupillen 29, ondersteunende leden van v<5<5r 1 jan. 1957 - 575 en aangenomen na 1 januari 1957 737 Met leedwezen herdenken wij de volgende leden, die ons door de dood ont vielen? F.G.GrohnertC.Eeman, A.Harmsen, A.J.de Kruijff, A.Koedijk, L.v.d.Berg, K.H.B.Homberg, F.A.Heinrich, J.H.Beerman, Th.L.Heemskerk, J.A.v.d.Corput en M.v.d. Pol Aan deze lijst van leden wil ik de namen toevoegen van: Mevr.Gupfert, de weduwe van wijlen onze grote Wim Gupfert, Mevr.H.Reijnolds-Elze, de weduwe van onze onvergetelijke trainer wijlen Jack Reijnolds en J.de Vos, onze vroegere terreinknecht en later ook controleur. Wij zullen aan hen de beste herinneringen bewaren. Ingevolge het bepaalde in artikel 11 van het huishoudelijk reglement werden afgevoerd: Junioren A - 5, junioren B - 20 en pupillen 3. Van junioren A overgegaan naar K.N.V.B.-jeugd of senioren amateur voetbal - 17, waarvan 4 met een proeftijd van een jaar, van junioren B naar junioren A - 22, van pupil naar junioren B - 22. Wegens wangedrag werden de leden Th.H.Drost, L.de Roos, J.J.Schrever en R.Wilson uit het lidmaatschap ontzet. Bedankt hebben 7 junioren A en 4 junioren B. Aangenomen werden 1 junioren A, 31 junioren B en 9 pupillen. de van leden, die 25 jaar lid zijn werden toegevoegd de heren A.V.van Dijk, J.L. de Graaf, J.J. Meijer, A. Kraan en L. Volkers. De leden H.F. Anderiesen, W.H. Dronkers, A.A.M. Knijn, P. Paternotte Sr.s en H.F. Twelker maakten de 40 jaar vol terwijl de leden L.Aarsen en R.P.J. Vun-' derink de mijlpaal bereikten van50 jaar lid.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1965 | | pagina 3