50 AFC AJAX NV JAARVERSLAG 2018-2019 Marc Overmars Tijdens zijn actieve loopbaan als profvoetballer, die in 2009 stopte, speelde Overmars voor respectievelijk Co Ahead Eagles, Ajax, Arsenal FC en FC Barcelona. Daarnaast kwam hij 86 keer uitvoor het Nederlands Elftal en scoorde in die interlands 17 keer. Bij Ajax speelde hij 193 officiële wedstrijden, waarin hij 44 keer scoorde. Hij werd met Ajax drie keer landskampioen. Als Ajacied won hij tevens de Champions Feague, de Wereldbeker voor clubteams, de KNVB Beker en drie keer de Supercup, die later Johan Cruijffi Schaal ging heten. Van 2005 tot medio 2012 bekleedde Overmars bij Co Ahead Eagles de Functie van commissaris voetbalzaken. Tevens was hij in het seizoen 2011-2012 parttime in dienst bij Ajax als individueel techniektrainer. Jeroen Slop Jeroen Slop studeerde economie aan de Universiteit van Amsterdam en begon zijn loopbaan als registeraccountant bij Ernst Young. Na die periode kwam hijin dienst van Oiltanking Amsterdam, waarvoor hij twee jaar heeft gewerkt. Daarna stapte hij over naar MabanaFt Singapore en vestigde zich voor twee jaar in Singapore. Hij keerde terug naar Europa, ging werken in Hamburg bij Marquard en Bahls AC en ook daar bleef hij twee jaar in dienst. Hij was hij lid van de financiële adviescommissie van de KNVB, lid van het ECA-panel Financial Fair Play en vicevoorzitter van de financiële werkgroep van de ECA. Bij Ajax Cape Town en de Ajax Foundation was Jeroen Slop bestuurder. Rutger Arisz Rutger Arisz studeerde rechten in Amsterdam en werkte vervolgens als advocaat bij Houthoffi Buruma Avocaten op het gebied van bouw en vastgoed. Na een aantal jaren onder meer als manager voor Schiphol te hebben gewerkt, begeleide Arisz de verbouwing en uitbreiding van een terminal op JFK International Airport, waarvoor hij met zijn gezin naar New York verhuisde. Tijdens zijn studententijd was hij tevens succesvol roeier. Zo nam hij deel aan de olympische spelen in Barcelona (1992) en won hij ondermeer goud op de wereldkampioenschappen in 1989. Arisz nam in de directie het voortouw voor de langetermijnplanning en organisatieontwikkeling. Menno Geelen Menno Geelen studeerde Bedrijfskunde aan de Radboud Universiteit inNijmegen.Geelen isvanaF de zomer van 2010 in dienst bij Ajax. Daarvoor is hij werkzaam geweest voor Eyeworks Sport en Sportmarketingbureau Trefpunt. Binnen Ajax is hij begonnen als accountmanager op de Sponsorafdeling, daarna twee jaarwerkzaam geweest als Hoofd Sponsoring om vervolgens vier jaar te Functioneren als eindverantwoordelijke van de gehele commerciële afdeling. Op 1 november 2016 trad Geelen als commercieel directeur (titulair) toe tot de directie van Ajax. Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders op 16 november 2018 werd hij tot statutair directeur benoemd. Samenstelling raad van commissarissen De raad van commissarissen bestaat uitvijf leden: Leen Meijaard Leen Meijaard was van 2002 tot 2017 werkzaam bij BlackRock, waarvan de laatste tien jaar als lid van de raad van bestuurvan BlackRock voor Europa, het Midden Oosten en Azië. Daarvoor werkte hij bij Robeco, Fidelity Investments en het ministerie van Financiën. Thans is hij president-commissaris bij Achmea Investment Management en lid van de Raad van Commissarissen van IBS Capital Allies en Safened. Leo van Wijk Van 13 november 2015 tot 16 november 2018 was hij voorzitter van de raad van commissarissen. Leo van Wijk voetbalde en honkbalde in zijn jeugd bij Ajax. Na zijn studie econometrie ging hij in 1971 aan de slag bij KLM. Daarvervulde hij diverse Functies, onder andere van 1997 tot 2007 als president-directeur en als CEO. Danny Blind Danny Blind voetbalde tussen 1986 en 1999 voor AFC Ajax. Daarnaast was hij als jeugdtrainer, directeur spelersbeleid, hoofd jeugdopleiding, hoofdcoach en technisch manager aan de club verbonden. In 2007 was hij technisch directeur van Sparta. In de periode 2012-2015 was hij assistent-bondscoach van het Nederlands elftal en in de periode 2015-2017 bondscoach. Danny Blind is bestuurslid en ambassadeur voor de stichting Spieren voor Spieren en tevens ambassadeur voor de Stichting Niet Blind en de Voedselbank. Ernst Ligthart Ernst Ligthart is actief lid van de vereniging AFC Ajax na voorheen gespeeld te hebben in Zaterdag 1, en was daarna ledenraadslid en in 2011 een periode interim bestuurslid van Ajax. Ernst is managing partner in een advocatenmaatschap en vertolkt daarnaast diverse adviesfuncties. Tot dit jaarwas hij lid van de raad van commissarissen van de Johan Cruijffi Arena NV. Tevens is hij lid van de tuchtcommissie amateurvoetbal van de KNVB. Ernst Ligthart is onder andere klankbord en aanspreekpunt voor de ondernemingsraad van Ajax. Peter Mensing Peter Mensing was in de periode 1984-2015 werkzaam bij Booz Allen Hamilton, Booz Company en Strategy als seniorvice president de laatste jaren verantwoordelijk voor Europa. Momenteel is hij senior advisor bij Bregal Freshstream in Londen. Daarnaast is het (president) commissaris bij Ksyos, Eurocaps, Vascobelo, Swapfiets en Lunchgarden. Ook is hij bestuurder bij Dioraphte en lid van de advisory board van Ponooc, Fortex en Nielen Schuman. Hij is lid van de raad van toezicht van de Balie. Per balansdatum bezit Leo van Wijk 100 aandelen Ajax en bezit Edwin van der Sar 1.200 aandelen en houden de overige commissarissen en de leden van de directie geen aandelen of optierechten in de vennootschap.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2019 | | pagina 54