Ajax Foundation 31 AFC AJAX NV JAARVERSLAG 2018-2019 bans om ook eens naar Ajax te gaan. Het was een prachtige dag. Ajax won met 8-0 van De Graafschap en met dank aan de supporters zamelden we een schitterend bedrag in voor Skills Clinics-projecten van de Ajax Foundation. De Ajax Foundation geeft invulling aan het maatschappelijk betrokken ondernemen van Ajax door initiatieven te organiseren, dan wel te ondersteunen op het gebied van sport gezondheid, educatie en sociale integratie voor kwetsbare kinderen en jongeren onder 19 jaar. De Ajax Foundation wil op maatschappelijk gebied een centrale positie innemen in Amsterdam en omstreken en hierzoveel mogelijkwaardevoor Ajax creëren. In Kaapstad willen we een positieve bijdrage leveren aan de mentale en fysieke levensverwachting van de jeugd. ABN AMRO is maatschappelijk partner van de Ajax Foundation. John Heitinga is sinds 2017 ambassadeur. De Ajax Foundation is in het bezit van een CBF-keur. Skills Clinics projecten De Skills Clinics-projecten richten zich op kinderen en jongeren uit een sociaaleconomische achterstandssituatie en gericht op het verhogen van hun weerbaarheid. Met de gemeente Amsterdam selecteren we jaarlijks scholen in aandachtsgebieden die voorde lesprogramma's in aanmerking komen. Het programma, dat bestaat uit een voetbalclinic en educatief programma, ontwikkelden we samen met College de Toekomst en de Ajax Coaching Academy en sluit aan bij het curriculum van de betreffende scholen. De voetbalclinics zijn gebaseerd op de trainingsmethoden van Ajax, waarin de normen en waarden die we ook hanteren in onze jeugdopleiding een belangrijke rol spelen. Ajax-spelers worden vaak ingezet als rolmodel. Life Skills Clinics 7-12 jaar Een van de lesprogramma's die de Ajax Foundation jaarlijks aanbiedt, is Life Skills Clinics voor het basisonderwijs. Het lesprogramma leertkinderenveilig gebruikvan social media, bewust omgaan met geld en over gezonde voeding. Tijdens de voetbalclinic staat samenwerken, respect, discipline en plezier hoog in het vaandel. Fair Play workshop (voorheen Community Chilis Clinics) 13-16 jaar Voor jongeren van hetvoortgezet onderwijs startte de Ajax Foundation met de Ajax Fair Play workshop. Het lesprogramma koppelt onze kernwaarden aan maatschappelijke thema's, zoals diversiteit, vooroordelen, discriminatie, antisemitisme, conflictsituaties en moslimdiscriminatie. Ajax zet zijn functie als rolmodel in om jongeren in Amsterdam bewust te maken van deze thema's en te leren respectvol met elkaar om te gaan. Het is een eigentijds lesprogramma met een voetbalclinic voor jongeren van 13-16 jaar. De komende seizoenen gaan we daar op grotere schaal mee verder. Community Scheme, Cape Town 'voor jeugd Ajax heeft een samenwerkingsverband met voetbalclub Ajax Cape Town. Onze Foundation ondersteunt de Ajax Foundation Cape Town, die met Community Scheme het meest intensieve maatschappelijke programma van Zuid-Afrika aanbiedt. Door het organiseren van sportactiviteiten wordt geprobeerd de criminaliteit te verminderen. Daarnaast heeft het programma als doel kinderen hoop en kansen te geven door het aanleren van levensvaardigheden. Community Scheme bestaat uit een les- en voetbalprogramma op de scholen en in de wijk. Het Ajax Cape Town Community programma werd genomineerd voor de Sports Industry SA Awards 2018, in de categorie Development Programme of the Year. Evenementen en acties De Ajax Foundation organiseert ook evenementen en acties voor jongeren met een beperking en (chronisch) zieke kinderen. Ook hen willen we laten genieten van een Ajax-belevenis. Hieronder enkele voorbeelden uit het seizoen 2018-2019. Friends Cup Voor kinderen met een beperking organiseerden we weer een voetbaltoernooi op sportcomplex de Toekomst. Twaalf teams streden vriendschappelijk om de Friends Cup. De teams waren een mix van betaald voetbalorganisaties en G-teams van amateurclubs uit de regio Amsterdam. Het belangrijkste doel van de Friends Cup is dat iedereen plezier beleeft aan deze dag. Bezoeh aan Kinderstad en Emma Kinderziekenhuis Om (chronisch) zieke kinderen een dag plezier te laten beleven en even niet aan hun ziekte te laten denken, brachten de selectiespelers van Ajax 1, de Ajax Vrouwen en e-Sporters een bezoek aan Kinderstad (locatie VUmc) en bracht Lucky een bezoek aan het Emma Kinderziekenhuis. In juni 2019 brachten onze jeugdspelers van deteams onder 8 toten metonderl2 een bezoek aan het Emma Kinderziekenhuis. In het voorjaar waren ze in een felle strijd verwikkeld om zoveel mogelijk doelpunten te scoren. Aan de hand van het aantal doelpunten mochten zij van maatschappelijk partner ABN AMRO cadeautjes kopen voor de kinderen in het ziekenhuis. Doelstelling van de actie was dat de spelers zich in teamverband inzetten, elkaar motiveren te presteren en zich bewust zijn van de bevoorrechte positie die je hebt als je speler bij Ajax bent. Meer dan 15.000 kinderen hebben ditverslagjaar een Ajax- belevenis meegemaakt, ruim 5.600 meer dan vorig seizoen.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2019 | | pagina 35