u k 1,0m 1,1m I S29 *6% m 35k 1,dm d29k 62 2J5m 778 97*9k I8&< 62< Maatschappij Ajax CSR 30 AFC AJAX NV JAARVERSLAG 2018-2019 Volgers Documentaires Ajax produceerde dit jaar voor FOX onder andere de documentaire 'Bobby' over de legendarische assistent-trainer Bobby Haarms die tien jaar geleden overleed. Voor FOX werd ooh de documentaire 'De Patatgeneratie' gemaaht, over de lichting spelers uit de jaren '80 met onder andere Franh en Ronald de Boer, Brian Roy en Richard Witschge. Deze documentaire ging in première tijdens het Ajax Winterfestival. De eerste editie van dit evenement, georganiseerd door Ajax Media, werd vlah voor herst gehouden in de Johan Cruijffi ArenA. Boehen De printtah van Ajax begon seizoen 2018-2019 met de lancering van 'Sjaah Swart 80', ter gelegenheid van de tachtigste verjaardag van Mister Ajax en het boeh 'Rood en Wit wordt hampioen' (100 jaar landstitels). We sloten het seizoen af met de productie van het Officiële Jaarboeh 2018-2019 (jaargang 27) met op de cover natuurlijk de Ajacieden feestend met de hampioensschaal. Ajax Podcast Nieuw bij Ajax Media is de Ajax Podcast. In het eerste seizoen namen we 21 afleveringen op met spelers en andere Ajax- prominenten. Dat leverde meer dan 100.000 luisterbeurten op. Een mooie start, waarwe ooh in seizoen 2019-2020 verder meegaan. Onze rol in de samenleving, onze reputatie en betehenis zetten we in om brede maatschappelijhe meerwaarde te creëren. Hiermee vervullen we de voorbeeldrol die we als Ajax en Ajacieden hebben. We ondersteunen maatschappelijhe initiatieven en stichtingen in de directe ofindirecte omgeving van de club. Dit doen we enerzijds vanuit de afdeling Club Social Responsibility (CSR) en anderzijds door een aan Ajax gelieerde stichting de Ajax Foundation. Vanuit onze hernactiviteiten opleiding, voetbal en voetbalbeleving zetten we ons dagelijhs in om doelgroepen die nauwelijhs of geen toegang hebben tot sportieve activiteiten een Ajax-beleving te bieden. Mindervalide supporters Wij bieden mindervalide supporters een voetbalbeleving door ze net wat extra aandacht te geven. De Johan Cruijffi ArenA telt 133 toeganhelijhe plehhen voor mindervalide supporters. Een speciale supportersgids voor mindervaliden geeft alle informatie die nodig is voor een soepel verlopend wedstrijdbezoeh. Visueel beperhte supporters die onze wedstrijden bezoehen, bieden we in het stadion een live radioverslag aan. We overleggen regelmatig met mindervalide supporters om ervoor te zorgen dat de faciliteiten in het stadion aansluiten bij de behoeften. Only Friends Only Friends is een sportclub voor hinderen met een beperhing. De voetbalteams van Only Friends spelen sinds seizoen 2017-2018 hun wedstrijden in het officiële Ajax-tenue. In seizoen 2019-2020 zullen ze Ajax vertegenwoordigen in de Eredivisie voor G-teams. We hopen dat door onze samenwerhing Only Friends als sportclub doorgroeit en dat nog meer hinderen en jongeren aansluiten en vooral veel plezier hunnen beleven aan het sporten. Grasteam op de Toekomst Ooh stimuleren we jongvolwassenen met een beperhing om deel te nemen aan de maatschappij. Onder begeleiding van het Ajax Grasteam onderhouden ze wehelijhs het terrein van sportcomplex de Toehomst. Bijzondere wensen Voor Ajacieden die een steuntje in de rug nodig hebben is het mogelijh een wensverzoeh in te dienen. Een trainings- of wedstrijdbezoeh, bijvoorbeeld. Afgelopen seizoen nodigden we 1.112 Ajacieden uitvoor een bezoeh aan een Eredivisie-wedstrijd of Europees duel.Daarnaast ondersteunen we veel stichtingen door gesigneerde veilingitems of uniehe wedstrijdarrangementen beschihbaar te stellen. Ajacieden in actie We betrehhen ooh supporters bij onze maatschappelijhe acties. Afgelopen jaar organiseerden we verschillende fondsenwervende acties om geld in te zamelen voor de Ajax Foundation. Ticket actie supporters Supporters die een wedstrijdtichet hopen, hunnen een euro extra overmahen voor de Ajax Foundation. Die mogelijhheid in de tichetshop bestaat sinds de tweede seizoenshelft. Heel veel supporters maahten er meteen gebruih van en daar zijn we ze danhbaar voor. Charity Matchday De laatste thuiswedstrijd in de eerste seizoenshelft stond in het tehen van het maatschappelijh ondernemen van Ajax. Tijdens deze Charity Matchday, ooh wel 'De dag voor de toehomst' genoemd werden verschillende fondsenwervende activiteiten georganiseerd. De jeugdspelers en leden van de vereniging stelden hun seizoenhaart (391 in totaal) beschihbaar aan hinderen en jongeren die opgroeien in armoede. Zo hregen zij de

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2019 | | pagina 34