Organisatie Personeelsbezetting Opbouw personeelsbestand 21 AFC AJAX NV JAARVERSLAG 2018-2019 Communicatie Medisch Performance Algemeen directeur Directeur voetbalzahen Betaaldvoetbal Jeugdopleiding Vrouwenvoetbal Scouting Betaald Voetbal Scouting Jeugd Video Analyse Commercieel directeur Business Relations Marketing Merchandising Ajax Coaching Academy Financieel directeur (International) Partnerships Controlling Financiële administratie Personeelszaken Salarisadministratie Ticketing I Support Foundation CSR Operationeel directeur Wedstrijdorganisatie Facilitair ICT Verenigingszaken en Projecten Juridische zaken De Toekomst Achter de successen van Ajax als voetbalclub staat een organisatie met trotse en toegewijde medewerkers uit allerlei disciplines. Zij dragen iedere dag bij aan onze resultaten vanuit hun eigen expertise. Deze diversiteit in disciplines en mensen is cruciaal om te presteren op het niveau dat Ajax ambieert. Wij kijken altijd vooruit en houden rekening met ontwikkelingen om nu en in de toekomst succesvol te kunnen zijn. Internationalisering, digitalisering en de rol van (social) media hebben grote invloed op wat wij verwachten van onze mensen, maar ook op wat zij nodig hebben om op topniveau te blijven presteren. In ons HR-beleid spelen deze ontwikkelingen een cruciale rol. Ze zijn de drijfaracht in onze wervingsstrategie om de beste professionals aan te trekken; in de begeleiding en ontwikkeling van onze mensen, onder meer met gerichte opleiding en coaching, enindemaniervan leiderschap waarmee we onze medewerkers dagelijks uitdagen het beste van zichzelf te laten zien. Directieteam Portefeuille Aantal medewerkers Edwin van der Sar Algemeen directeur 55 Rutger Arisz Operationeel directeur 129 Marc Overmars Directeur voetbalzaken 185* Jeroen Slop Financieel directeur 32 Menno Geelen Commercieel directeur 109 Totaal 510 Het directieteam is in het seizoen 2018-2019 ongewijzigd in samenstelling. Gedurende het seizoen is het vertrek van Rutger Arisz en Jeroen Slop met ingang van het seizoen 2019-2020 aangekondigd, waarbij de functie van financieel directeur wordt overgenomen door Susan Lenderink. De portefeuilles vallende onder de operationeel directeur zijn vooralsnog verdeeld onder de overige directieleden. Het aantal fte's is toegenomen van 356 per 30 juni 2018 naar 374 per 30 juni 2019, met daarbij een groei van 478 naar 510 medewerkers. De groei van de club zien we met name terug in de commerciële organisatie, die van 81 medewerkers naar 109 medewerkers is gegroeid. In lijn met onze ambities blijft deze organisatie haar activiteiten uitbreiden. Ook de operationele afdelingen groeien meemetdeclubenzijn afgelopen jaar van 116 naar 129 medewerkers toegenomen. Bij Ajax kiezen we bewust voor een goede balans tussen vaste medewerkers, oproepkrachten, (zelfstandig) gedetacheerden en uitzendkrachten. Zo borgen we continuïteit in kennis, vaardigheden en trots binnen de club. Met tijdelijke krachten zorgen we daarbij ook voor flexibiliteit, energie en specifieke expertise. Ook stagiairs blijven voor Ajax belangrijk. Wij bieden talent hiermee een kans een bijdrage te leveren aan onze club, maar investeren ook bewust in hun ontwikkeling. Ontzettend belangrijk voor onze club zijn de ruim 300 vrijwilligers, die vooral binnen de Vereniging betrokken zijn bij Ajax. Hun inzet bij evenementen en in bredere zin bij de club is onmisbaar. Wij zijn ze daar erg dankbaar voor. *lnclusiefl05 gecontracteerde voetbalspelers

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2019 | | pagina 25