Hoe wij waarde creëren Onze strategie 9 AFC AJAX NV JAARVERSLAG 2018-2019 We zetten met onze opleiding aan tot sportieve activiteiten, wat leidt tot plezier, ambitie en motivatie voor sport en beweging. Met onze prestaties promoten we voetbal en motiveren en stimuleren we een gezonde levensstijl. Zo dragen we niet alleen bij aan de gezondheid van onze eigen spelers, maar aan die van een veel breder publiek. Onze hernwaarden Onze kernwaarden zijn de belangrijkste waarden binnen ons bedrijf. Ze helpen ons in het maken van strategische beslissingen. Ze verwoorden zowel onze eigenschappen als onze drijfveren en laten zien waarwe als Ajax voor staan. De kernwaarden typeren onze bedrijfscultuur en staan voor waarom, hoe en wat we doen. Dat kan alleen als ze worden gedragen door onze mensen. voor nieuwe nationale en internationale verdienmodellen. Op financieel vlak streven wij ernaar onze gezonde balans te behouden en een jaarlijkse waardegroei van zowel onze merknaam als van de hele club Ajax te realiseren. Ons waardecreatiemodel laat zien hoe wij waarde creëren. Het model beschrijft welke middelen we aanwenden (de input), ons bedrijfsmodel, de resultaten (output) en hoe we hiermee toegevoegde waarden creëren voor onze Fans, spelers, medewerkers, aandeelhouders en de maatschappij. Om onze visie te realiseren zetten we een strategie in bestaande uit 4 pijlers: Blijven verbeteren van de kwaliteit van de spelersgroep en de jeugd Ajax positioneren alswereldmerk Verder ontwikkelen van de organisatie Financiële balans behouden Met attractief en aanvallend voetbal willen we wedstrijden en prijzen winnen. Voor blijvend sportief succes is de juiste mix nodig van zelfopgeleide spelers en spelers met internationale ervaring. Wij zijn ervan overtuigd dat we met onze speelstijl ook in Europees topverband kunnen spelen en winnen. En dat doen we met zoveel mogelijk zelfopgeleide spelers in de A-selectie en in volle stadions. We investeren veel in onze opleidingen, zodat onze toptalenten de volle potentie hebben en voetballen op een manier die in onze speelstijl past. Naast het binnenhalen van de grootste voetbaltalenten willen we ook aantrekkelijk zijn voor trainers en specialisten die excelleren in de ontwikkeling van jeugdspelers. Zo zorgen we voor optimale begeleiding van elk individueel talent. Ajax moet voor grotetalentendenummer één keuze zijn. Om attractief voetbal optimaal te ondersteunen blijven we ons als organisatie ontwikkelen en professionaliseren. Het is onze overtuiging dat de pure voetbalbeleving het aantrekkelijk maakt om deel uit te maken van Ajax. Niet alleen voor onze spelers en medewerkers, maar ook voor supporters en commerciële partners. Onze sportieve doelstellingen zijn landskampioen worden en structureel aanhaken bij de Europese Top. Het presteren op Champions League niveau vergroot onze Fanbase voor het traditionele voetbalproduct. Door ons te positioneren als wereldmerk ontstaan er kansen voor de ontwikkeling van onze opleiding en een internationale merkbeleving, maar ook

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2019 | | pagina 13