Wij zijn Ajax Ajax in de samenleving 8 AFC AJAX NV JAARVERSLAG 2018-2019 AFC Ajax werd op 18 maart 1900 opgericht in een café aan de Amsterdamse Kalverstraat. We zijn nu ruim 118 jaarverder en Ajax is uitgegroeid tot een grote, beursgenoteerde club met wereldwijde naamsbekendheid. De organisatie van Ajax bestaat uit de AFC Ajax NV en de Vereniging AFC Ajax. De Vereniging is verantwoordelijk voor de amateurtak van Ajax en de jeugdafdelingen en wordtdaarmeegezien alshethart van sportcomplex de Toekomst. De Vereniging heeft 73 procent van de aandelen van AFC Ajax NV in handen en telt ruim zevenhonderd leden, die worden vertegenwoordigd door de bestuursraad. De Vereniging en de NV zijn nauw met elkaar verbonden. Alle jeugd- en amateurspelers zijn lid van de Vereniging. Gecontracteerde spelers zijn in dienst van de NV. Internationaal gezien is Ajax Nederlands meest succesvolle voetbalclub. En nationaal gezien hebben we de meeste prijzen gewonnen. Ajax heeft een recordaantal van 34 landstitels behaald. Het Nederlandse bekertoernooi werd 19 keer gewonnen. Er warend overwinningen in 6 gespeelde finales van de Europa Cup voor landskampioenen - de huidige UEFA Champions League. In de prijzenkast staan bovendien de UEFA Cup, de Europa Cup II (voor bekerwinnaars), 3 Europese Super Cups en 2 Wereldbekers. Sinds de invoering van het betaald voetbal in Nederland speelt Ajax onafgebroken in de hoogste klasse. De thuiswedstrijden van het eerste team worden sinds 1996 gespeeld in de Johan CruijT ArenA, waar inmiddels ruimte is voor ruim 53.000 toeschouwers. Het tweede elftal, Jong Ajax, komt sinds het seizoen 2013-2014 uit in de Keuken Kampioen Divisie, voorheen de Jupiler League. Zij spelen thuiswedstrijden op sportcomplex de Toekomst. Daar spelen ook het vrouwenelftal, alle jeugdteams en de zaterdagamateurteams de thuiswedstrijden. Sinds het begin van het seizoen 2009-2010 traint bovendien de A-selectie op sportcomplex de Toekomst. De jeugdopleiding van Ajax is al decennia wereldwijd bekend. Bij de opleiding van Ajacieden staat de laatste jaren meer dan ooit de ontwikkeling van het individu centraal. Dankzij individuele training en begeleiding maken we een speler beter om hem of haar vervolgens in teamverband zo goed mogelijk te laten presteren. Zo brengen we talenten tot bloei. Jong en oud. Ajax wilgraag winnen, opén naast hetveld. Wij zijn Ajax. Dat is het motto van de club, waarin voetbal centraal staat. Alles draait om voetbal. Een Ajacied is niet alleen de speler die elke week een prachtig shirt mag dragen. Onder Ajacieden verstaan wealle supporters van de club. En natuurlijk ook de medewerkers, want zij zijn stuk voor stuk ook supporters, ledereen die Ajax een warm hart toedraagt en een positieve bijdrage levert aan de prestaties van de club, is een belangrijke stakeholder voor ons. Zo hechten we veel waarde aan onze trouwe groep seizoenkaarthouders en de vele vrijwilligers die zich voor Ajax inzetten. Sponsors en partners zoals Ziggo, adidas, ABN AMRO en alle andere bedrijven waarmee we samenwerken, zijn onmisbaar voor de club. De Supportersvereniging Ajax (SVA), de Ajax Business Associates (ABA) en de AFCA Supportersclub zijn groeperingen waar Ajax regelmatig mee overlegt, evenals metde Johan CruijT ArenA endegemeente Amsterdam. De betrokkenheid van onze aandeelhouders en de KNVB vormt een belangrijke input voor ons succes. Naast onze sportieve ambities is onze sociaal-maatschappelijke betrokkenheid in alle geledingen van de club voelbaar en merkbaar. Als je een Ajacied bent, dan hoort daar een bepaalde rol bij. Ook buiten het veld. Naast aandacht voor supporters die de club door dik en dun steunen, focussen we ons vanuit ons maatschappelijk beleid met name op kwetsbare jongeren in de regio Groot-Amsterdam. Met ons professionele gedrag, ook in de media en op sociale media, zijn we een voorbeeld voor elkaar en onze omgeving. We nemen verantwoordelijkheid voor ons gedrag en dat van andere Ajacieden. "Het is onze missie de jeugd dromen en dansen te geven en wereldwijd te vermaden en inspireren met onze manier van voetballen". Om dit te realiseren is het onze visie om wereldwijd de meest iconische en succesvolle voetbalclub te zijn ais hetgaat om inspireren en ontwiddelen van talent" Metde manierwaaropwe invulling geven aan opleiding, voetbal en voetbalbeleving creëren we een aantal belangrijke waarden in de samenleving. Allereerst leiden onze activiteiten tot vermaak en zingeving, in een maatschappij die voetbal beschouwt als belangrijkste bijzaak in het leven. We bieden met attractief voetbal veel supporters vermaak. Als kweekvijver voor talent creëren we niet alleen waarde voor Ajax en zijn directe supporters. De door ons opgeleide talenten versterken wereldwijd voetbalteams en zijn lokaal, zowel binnen als buiten voetbalclubs, een voorbeeld voor talentontwikkeling. Voetbal als sport verbindt en verbroedert. Er is veel onderzoek gedaan naar de belangrijke rol van sport voor het creëren van begrip en respect voor elkaar, en daarmee voor een beter evenwicht in de samenleving en voor integratie. Wie voetbalt of als supporter betrokken is, neemt deel aan de maatschappij. Sport bepaalt mede wie we zijn en wat we doen, waar en wanneer en vooral met wie. Voetbal is van en voor iedereen en biedt op of rond het veld of buiten in een woonwijk een ontmoetingsplek voor allerlei mensen met een gedeelde hobby, passie ofvermaak.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2019 | | pagina 12