AFC A J A X NV JAARVERSLAG 2 0 0 4 2 0 0 5 De beschermingsmaatregelen tegen een overname van de zeggenschap over Ajax houden verband met: - Het wettelijke structuurregime; - Het belang van 73% dat de vereniging AFC Ajax in de vennootschap houdt; - Het bijzonder aandeel dat de vereniging AFC Ajax in de vennoot schap houdt; - De mogelijkheid om financieringspreferente aandelen uit te geven. Een overname van de zeggenschap over Ajax c.q. de wens daartoe wordt niet reëel geacht. Daarom valt geen schets te geven van de omstandigheden waaronder Ajax een beroep zou doen op de genoemde beschermingsmaatregelen. Personeel en organisatie Personeelsbezetting Op 30 juni 2005 bedroeg het aantal personeelsleden in FTE's 169. In het voorafgaande seizoen 2003/2004 waren dat 186 FTE's. Er ontstonden in het boekjaar tien vacatures, waarvan er 2 nog niet werden ingevuld. Er stroomden 5 personeelsleden door naar nieuwe functies. De afdeling Supporterszaken bood plaats aan 2 stagiaires, Public Relations ontving er ICommerciële Zaken ook IFanshop 2 en de Medische Staf Jeugdopleidingen bood plaats aan 18 aanstormende fysiotherapeuten. In totaal kregen 24 jonge talenten de kans om stage te lopen bij Ajax. Personeelsgids Aanvullingen maakten een nieuwe versie van de personeelsgids noodzakelijk. Deze versie is zowel in print als digitaal beschikbaar voor de medewerkers. De gids heeft betrekking op het voltallig personeel, met uitzondering van medewerkers, waarvan de CAO voor Oefen- meesters of de CAO voor Contractspelers Betaald Voetbal van toepassing is. Sociaal Jaarverslag Voor het eerst is er in dit seizoen een sociaal jaarverslag gemaakt. Het is in samenwerking met de OR opgesteld en bedoeld voor interne publicatie. In het sociaal jaarverslag wordt verantwoording afgelegd over het gevoerde personeelsbeleid. Naast deze verantwoording vond de OR het belangrijk dat het personeel betrokken zou worden bij het jaarverslag. Vandaar het idee om een aantal collega's naar hun werkdag of werkweek te vragen. De verhalen die daaruit voortkwamen kleuren het sociaal jaarverslag met interessante impressies van werkzaamhe den en belevingen op de werkvloer. Ondernemingsraad Aangezien één van de leden van de Ondernemingsraad besloot zijn functie neer te leggen, ontstond binnen de OR een vacature. Bij tussentijdse verkiezing op 8 oktober 2004 werd uit drie kandidaten een opvolger gekozen. Tussen OR en directie heeft constructief overleg plaatsgevonden tijdens vijf vergaderingen, die werden gehouden op 9 augustus 2004, 29 november 2004, 15 februari 2005,21 maart 2005 en 23 mei 2005. De OR is door de directie geïnformeerd over onderwerpen als: - De algemene gang van zaken; - Het sociale beleid; - De aanstelling van een nieuwe technisch directeur. In overleg en samenwerking met de OR zijn besluiten genomen en uitgevoerd over: - Indexering salarisschalen 2004/2005; - Indexering salarisschalen 2005/2006; - Aanpassing vakantieregeling; - Regeling kinderopvang; - Aanpassing overwerkregeling; - Calamiteitenverlof; - Sociaal jaarverslag; - Actualisering en digitalisering personeelsgids. In het seizoen 2005/2006 zijn c.q. komen ondermeer de volgende onderwerpen aan de orde: - Adviesaanvraag benoeming algemeen directeur; - Een tevredenheidsonderzoek onder het personeel; - De klokkenluiderregeling; - De positie van vrijwilligers; - Risico-inventarisatie en -evaluatie; - De aanstelling van een preventiemedewerker. Personeelsvereniging "Olympus" Naast verschillende personeelsactiviteiten vond op I I mei jl. de eerste - door Olympus georganiseerde - personeelsdag plaats. De opkomst was bijzonder hoog te noemen. Maar liefs 80% van de medewerkers meldde zich aan. De aanmeldingen waren afkomstig uit alle geledingen van de Ajax-organisatie. Gezien de vele enthousiaste reacties tijdens en na deze gebeurtenis, kan geconcludeerd worden, dat de eerste personeelsdag zeer succesvol is verlopen. Tot slot dankt de directie alle medewerkers en vrijwilligers voor hun enorme inzet en betrokkenheid tijdens het seizoen 2004/2005. Wij zullen daar ook in de toekomst graag op blijven rekenen! Amsterdam, 17 oktober 2005 Hoofddirectie Arie van Eijden 23

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2004 | | pagina 27