21 AFC A J A X NV JAARVERSLAG 2 0 0 4 2 0 0 5 - Huisvestingskosten Deze kosten zijn gestegen met 0,5 miljoen, mede doordat de stadionhuur voor een deel op de gestegen Ajax-recette is gebaseerd. - Beheer- en administratiekosten Een stijging van 0,2 miljoen onder andere door het leasen van een nieuw computersysteem voor de kantoorautomatisering. - Buitengewone baten Vorig jaar was sprake van een buitengewone vrijval van een voorziening van 0,9 miljoen. Vergoedingssommen De afschrijvingen op vergoedingssommen zijn gelijk gebleven op 15,6 miljoen. Hierin zijn tevens opgenomen de versnelde afschrijvingen op de voor Wesley Sonck en Tom Soetaers betaalde transferbed ragen alsmede afschrijvingen op de transferbedragen voor de nieuw aangetrokken spelers Mauro Rosales en Angelos Charisteas. Het resultaat vergoedingssommen bedraagt 16,4 miljoen. Hierin zijn de positieve netto resultaten van de transfers van Zlatan Ibrahimovic, Petri Pasanen, Rafael van der Vaart en Abubakari Yakubu opgenomen. In het boekjaar 2003/2004 was dit resultaat 25,3 miljoen door de transfers van onder andere Cristian Chivu, Ahmed "Mido" Hossam en Andy van der Meijde. Het resultaat bestaat uit het bedrag van de netto opbrengst uit transfervergoeding, verminderd met de boekwaarde van de betreffende speler. Overige baten, lasten en belastingen Deze post kende een mutatie van 2,3 miljoen. Dit wordt veroor zaakt door de belasting op het resultaat. Als gevolg van het positieve resultaat heeft Ajax in 2004/2005 een belastinglast van 3,2 miljoen. In 2003/2004 was sprake van een belastinglast van 5,5 miljoen. De belastingdruk steeg als gevolg van wijzigingen in de belastinglatenties met name veroorzaakt door tariefwijziging. Er zijn - zoals bekend - door de Belastingdienst aan Ajax naheffingsaan slagen opgelegd ten bedrage van in totaal 5,8 miljoen, vermeerderd met naheffingsrente. De Belastingdienst is van mening dat Ajax, in het kader van de transfers van Laudrup en Arveladze in 1997, betalingen heeft gedaan die de club had moeten aanmerken als loonbetalingen. In verband daarmee heeft tevens een strafrechtelijk vooronderzoek plaatsgevonden; het Openbaar Ministerie heeft nog geen beslissing genomen om Ajax al of niet te vervolgen. Ajax betwist, ook thans in de beroepsprocedure die bij het gerechtshof aanhangig is, het standpunt van de Belastingdienst én het standpunt van het Openbaar Ministerie. De naheffingsaanslagen en het strafrechtelijke vooronderzoek hebben niet geleid tot een aanpassing van de cijfers. Balans Investeringen in spelers hebben geleid tot een stijging van de post vergoedingssommen onder de vaste activa van 1,5 miljoen. De debiteuren zijn met 9,5 miljoen toegenomen door nog verschuldigde termijnbetalingen voor verkochte spelers. Ajax heeft op 30 juni 2005 22,0 miljoen aan liquide middelen. De crediteuren en overige schulden stijgen met 5,8 miljoen door gestegen verplichtingen inzake aangetrokken spelers. Na toevoeging van het resultaat van 2,8 miljoen aan het groeps- vermogen maakt dit 66,0 uit van het balanstotaal. Voorstel winstbestemming Het netto resultaat van 2,8 miljoen heeft ertoe geleid dat de directie geen voorstel tot uitkering van dividend zal doen. Het beschikbare bedrag per aandeel en de kosten van uitkering hebben de directie doen besluiten voor te stellen het netto resultaat aan de reserves toe te voegen. AFC AJAX NV Buitenlandse deelnemingen Ajax Cape Town - Zuid Afrika Ajax Cape Town is met een belang van 51% voor Ajax, in de geconsolideerde cijfers opgenomen en kent de volgende kerncijfers. De omzet bedroeg €1,1 miljoen. Hiervan is 0,8 miljoen uit sponsoring voortgekomen en het restant uit kaartverkoop, televisie baten en merchandising. Binnen de kosten vormen de lonen en salarissen met 0,8 miljoen, afschrijvingen met 0,1 miljoen en wedstrijdkosten met 0,3 miljoen de belangrijkste posten. Het saldo vergoedingssommen bedraagt 0,1 miljoen negatief. Het netto resultaat bedraagt 0,8 miljoen negatief. Verwachtingen Voor het boekjaar 2004/2005 heeft Ajax de verwachting uitgesproken een positief operationeel resultaat en een positief netto resultaat te gaan realiseren. Met een operationele winst van 4,7 miljoen en een netto winst van 2,8 miljoen heeft Ajax aan deze verwachting kunnen voldoen.Voor het boekjaar 2005/2006 verwacht Ajax wederom een positief operationeel resultaat. De deelname aan het UEFA Champions League Toernooi is zeker gesteld en slechts een bescheiden resultaat vergoedingssommen zal naar verwachting leiden tot een netto winst. De sponsorinkomsten zullen van dezelfde omvang zijn als het afgelopen jaar. Amstel enVersatel zorgen voor nieuwe sponsorgelden. Samen met stijgingen in de lopende sponsorinkomsten zal voor een solide inkomstenbasis worden gezorgd. De nationale TV inkomsten zullen een stijging kennen door de verkoop van de TV rechten in ECV verband aan Talpa enVersatel. Ajax beschikt over voldoende liquide middelen om, zonder een beroep te doen op de kapitaalmarkt of op kredietverstrekking, haar activitei ten te financieren. Voor het seizoen 2005/2006 heeft Ajax 40.423 jaarkaarten uitgegeven en blijft daarmee koploper in de eredivisie.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2004 | | pagina 25