20 - Recettes Europa en Africa Cup De recettes Europa Cup zijn met 0,5 miljoen gestegen naar 5,2 miljoen mede doordat Ajax na de pouleronde in de UEFA Champions League nog een thuiswedstrijd heeft gespeeld tegen AJ Auxerre in de UEFA Cup. Ajax Cape Town heeft het afgelopen seizoen deelgenomen aan de Africa Cup. - Premies Europa Cup Het totaal aan premies UEFA Champions League bedraagt 4,2 miljoen, bestaande uit: plaatsingspremie toernooi 1,6 miljoen, premies eerste pouleronde 2,4 miljoen en een slotuitkering van 0,2 miljoen. - Seizoenkaarten In het boekjaar 2004/2005 bedroeg de omzet 9,0 miljoen en zijn 38.864 seizoenkaarten door Ajax Amsterdam verstrekt, 703 minder dan het jaar ervoor. Door indexatie van de prijzen ter hoogte van de inflatiecorrectie steeg de omzet toch met 0,1 miljoen. - Business seats en skyboxen De stijging in de omzet van business seats en skyboxplaatsen met 0,3 miljoen naar 9,6 miljoen is eveneens ontstaan door verwerking van de inflatiecorrectie in de prijsstelling. Samen met het aantal uitgegeven seizoenkaarten kwam het totaal aantal uitgegeven jaarkaarten op 42.248 stuks. Het gemiddeld aantal afgenomen plaatsen per wedstrijd in de nationale competitie bedroeg in 2004/2005 47.275. - Indirecte wedstrijdbaten De indirecte wedstrijdbaten bedragen 2,0 miljoen. In deze omzet zijn met name de vergoedingen voor het uitlenen van spelers aan andere clubs opgenomen en de vergoedingen voor het afstaan van spelers aan het Nederlands elftal. Deze opbrengsten zijn toegenomen met 0,1 miljoen. Inkomsten uit het uitlenen van spelers bedroegen 1,4 miljoen en van de KNVB ontving Ajax 0,3 miljoen voor het beschikbaar stellen van de internationals. Sponsoring De omzet uit sponsoring bedraagt 18,9 miljoen. Dit bedrag bestaat uit inkomsten uit reclamebaten, bedrijfssponsoring en overige baten en is toegenomen met €1,1 miljoen. De totale reclame-inkomsten zijn toegenomen met 0,7 miljoen vooral door andere afspraken in ECV-verband. Sponsoring door bedrijven is per saldo afgenomen met 0,4 miljoen door verminderde shirtsponsoring van Ajax Cape Town. Onder de overige baten is ondermeer de uitkering van de brandver zekering inzake het supportershome opgenomen voor 0,4 miljoen. Televisie Deze omzet ten bedrage van 8,3 miljoen kende een stijging van 0,1 miljoen en bestaat uit televisie- en internetinkomsten. De voornaamste oorzaak van de stijging is de hogere internetopbrengst door het aanbieden van mediadiensten via de website ajax.nl. Merchandising De omzet uit merchandising is gestegen met 0,3 miljoen naar 6,2 miljoen. De licentieopbrengsten en de omzet eigen beheer artikelen zijn gestegen met 0,1 miljoen. Inkomsten uit de portretrechten van de spelers stegen met 0,1 miljoen. Mailordering en internetverkopen stegen met 0,1 miljoen. De Ajax Fanshop in de Amsterdam ArenA bereikte een omzetstabili- satie op 2,1 miljoen. Totale UEFA Champions League inkomsten De omzet gerelateerd aan de deelname aan de UEFA Champions League bedraagt in totaal 12,2 miljoen. Bedrijfslasten Kostprijs verkopen De kostprijs van de verkopen van 2,9 miljoen is gestegen met 0,4 miljoen, mede verband houdend met de eerdergenoemde stijging in merchandisingomzet en inkomsten uit portretrechten. Daarnaast heeft een afboeking van incourante voorraden plaatsgevonden. Lonen en salarissen De salarissen zijn in totaal met 0,4 miljoen gedaald naar 32,4 miljoen. De salarislasten van de spelers en de technische staf zijn met 0,4 miljoen gedaald, veroorzaakt door een combinatie van gestegen salarissen door contractverbeteringen en lagere spelerspremies op basis van de UEFA Champions League resultaten. Salarissen van het kantoorpersoneel zijn gedaald met 0,1 miljoen door een afname van het aantal personeelsleden. Het aantal FTE's, inclusief de spelersgroep, is bij Ajax Amsterdam met 17 afgenomen tot 169. Afschrijvingen De afschrijvingen van 1,9 miljoen zijn toegenomen met 0,1 miljoen voornamelijk door een additionele afschrijvingslast als gevolg van het afbranden van het supportershome. Overige bedrijfskosten De totale overige bedrijfskosten zijn toegenomen met 2,6 miljoen naar 24,7 miljoen. De belangrijkste onderdelen van de overige bedrijfskosten zijn: - Overige personeelskosten Hierin is de premie opgenomen voor een verzekering ter dekking van het risico van de arbeidsongeschiktheid van bepaalde spelers. De dekking bestaat uit een combinatie van de boekwaarde en de door te betalen salariskosten. De premie van de transferwaarde verzekering kende een daling van 0,2 miljoen doordat als basis van de premieberekening de boekwaarde, en niet langer de historische aanschafwaarde, is genomen. - Wedstrijdkosten Deze zijn met 1,2 miljoen gestegen doordat Ajax de beschikking had over drie gehuurde spelers en door gestegen reis- en voor- bereidingskosten.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2004 | | pagina 24