I Commerciële zaken Voetbal gerelateerde activiteiten Evenals in het seizoen 2003/2004 is de omzet uit sponsoring, reclame en merchandising in het hier besproken boekjaar opnieuw gestegen. Dit terwijl de inkomsten uit uitzendrechten, zoals traditionele televisierechten en internetopbrengsten, praktisch gelijk zijn gebleven. Sponsoring en reclame Vorig jaar werd gesignaleerd, dat veel creativiteit moet worden ingezet om de inkomsten uit sponsoring en reclame minimaal op peil te houden. Het is verheugend te constateren dat Ajax daar in geslaagd is. Sterker nog, er werd zelfs een stijging van deze inkomsten tot stand gebracht. Merchandising Het enige jaren geleden ingezette beleid met betrekking tot merchan dising blijft vruchten afwerpen. Ook dit jaar kan een stijging van ruim 6% gemeld worden. Internet Al jarenlang worden grote verwachtingen uitgesproken over de ontwikkeling van internet.Toch ging het allemaal niet zo snel als in brede kring werd verondersteld. Des te plezieriger is het om te zien dat Ajax in het boekjaar 2004/2005 op dit terrein redelijke inkomsten begint te verwerven. Een stijging van ruim 67% mag zeker naam hebben. Financiële zaken Kerncijfers - Ajax heeft over het boekjaar 2004/2005 een netto winst van 2,8 miljoen geboekt. - Het operationele resultaat bedraagt 4,7 miljoen positief. - Ajax realiseerde een positief saldo vergoedingssommen van 0,8 miljoen. Dit saldo vergoedingssommen bestaat uit de afschrijvingen vergoedingssommen van 15,6 miljoen en uit het resultaat vergoedingssommen van 16,4 miljoen. - De netto omzet is met 2,4 miljoen ofwel met 3,7% gestegen van 64,2 miljoen naar 66,6 miljoen. - De totale bedrijfskosten zijn met 2,7 miljoen gestegen van 59,2 miljoen naar 61,9 miljoen. - De belastinglast op het positieve resultaat bedraagt 3,2 miljoen. - Het groepsvermogen bedraagt 75,5 miljoen en komt op 66,0% van het balanstotaal. - De directie stelt voor het resultaat van 2,8 miljoen aan het eigen vermogen toe te voegen. ABN MBO AFC AJAX NV (binnen- en buitenland) Omzet Voetbal De voetbalomzet is ten opzichte van boekjaar 2003/2004 gestegen met 0,9 miljoen, van 32,4 miljoen naar 33,3 miljoen, wat overeenkomt met een stijging van 2,7 De belangrijkste oorzaken zijn te vinden in de volgende posten: - Recettes competitie, nationale beker en vriendschappelijke wedstrijden De totale omzet uit losse kaartverkoop van 3,4 miljoen is met 0,1 miljoen gestegen. De omzet in de nationale competitie is gedaald met 0,2 miljoen, met name door beperkingen in de vrije verkoop rondom risicowedstrijden. De recette nationale beker is toegenomen met 0,4 miljoen, doordat het eerste elftal de halve finale van het toernooi bereikt heeft en de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal heeft gespeeld. De recette uit vriendschappelijke wedstrijden is afgenomen met€ 0,1 miljoen, voornamelijk door minder recette aandeel in het Amsterdam Tournament. De spelers in hun korte broeken. De bestuurders in hun strakke pakken. Ze lijken een groot contrast te vormen. Tot het moment, waarop Ajax het winnende doelpunt scoort. De zakenjongens springen bijna even hoog als de spelers. De colberts vliegen los. De dossen fladderen, ledereen is samen één. En in feite is dat bij Ajax met sportiviteit en zakelijkheid altijd al het geval. "Fair play" geldt voor beide begrippen. Dus niet alleen op het veld. Sport is gezond. Vooral met de steun van een gezond financieel beleid. 19

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2004 | | pagina 23