Bericht van de Raad van Commissarissen AFC A J A X NV JAARVERSLAG 2 0 0 4 2 0 0 5 Een goede, spannende wedstrijd doet je wat. Daar blijf je niet stil bij zitten. Je voelt jezelf enthousiast worden en je kunt er urenlang over napraten. Die pass! Dat doelpunt! Met zulk aantrekkelijk, aanvallend voetbal wil Ajax zijn supporters en fans inspireren. Dat is altijd het streven. Onder alle omstandigheden. Want hoe enthousiaster de supporters, hoe meer inspiratie er uitgaat naar de spelers. Zo moedig je elkaar aan. Je wordt samen sterker. Dat is enorm belangrijk. Ook als het even tegenzit.Want juist dan kan onderlinge inspiratie de overwinning dichterbij brengen. Spelen in de UEFA Champions League is voor een club als Ajax een sportieve noodzaak. Het geeft de club internationaal aanzien en het enthousiasmeert de supporters. Voor de spelers is het bovendien een sportieve en mentale leerschool. De afgelopen jaren hebben laten zien dat de UEFA Champions League Ajax ook financieel een enorme impuls geeft. Voor het derde achtereenvolgende boekjaar is er een sterk positief bedrijfsresultaat geboekt. Het resultaat na belastingen staat voor het tweede achtereenvolgende jaar gedrukt in zwarte cijfers. Dit aspect van het boekjaar stemt de Raad van Commissarissen tot tevredenheid. De jaarrekening over het verslagjaar I juli 2004 tot en met 30 juni 2005, zoals door de directie opgesteld, is door de Raad van Commis sarissen besproken en goedgekeurd. De jaarrekening leggen wij hierbij ter bespreking en vaststelling voor aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. BDO CampsObers Accountants heeft de jaarreke ning gecontroleerd en van een goedkeurende verklaring voorzien. De bevindingen van de externe accountant naar aanleiding van de controle van de jaarrekening zijn door de Raad van Commissarissen met de accountant besproken. Wij verzoeken de Algemene Vergadering van Aandeelhouders de jaarrekening vast te stellen en décharge te verlenen aan de Hoofd directie voor het gevoerde beleid en aan de Raad van Commissarissen voor het daarop gehouden toezicht. De Hoofddirectie stelt voor, met instemming van de Raad van Commissarissen, de winst na belastingen groot 2,8 miljoen toe te voegen aan de reserves. Het afgelopen seizoen kan als roerig worden gekarakteriseerd. Zoals wel vaker voorkomt in de voetbalwereld, bestond er een direct verband met de resultaten op het veld. De Raad van Commissarissen heeft veel tijd en aandacht moeten besteden aan kwesties zoals het vertrek van Louis van Gaal en Ronald Koeman. Uiteraard is ook intensief aandacht besteed aan de benoeming van hun opvolgers Martin van Geel en Danny Blind. Naar de mening van de Raad van Commissarissen heeft Ajax met deze twee personen de best mogelijke vakmensen benoemd. In april 2005 is bekend gemaakt dat Arie van Eijden met ingang van uiterlijk I april 2006 zijn functie als algemeen directeur van Ajax zal neerleggen. Arie van Eijden is gedurende ruim 5 jaar algemeen directeur van Ajax geweest. In deze periode is onder zijn leiding veel goeds tot stand gebracht. Financieel gezien is Ajax er aanzienlijk beter voor komen te staan. Sportief gezien beleefden we onder andere twee landskampioen schappen, we wonnen de beker en drie achtereenvolgende jaren wist Ajax zich te kwalificeren voor de UEFA Champions League. Bovenal heeft de clubman Van Eijden de traditionele clubwaarden van Ajax weer weten te verbinden met het professionele bedrijf dat Ajax ook is. Allen die oprecht bij onze club zijn betrokken, zijn hem daarvoor dankbaar. Uiteraard zal aan het vertrek van Arie van Eijden de nodige aandacht worden gegeven. De laatste maanden van het verslagjaar heeft de Raad van Commissa rissen zich uitvoerig beziggehouden met het vinden en selecteren van kandidaten voor de functie van algemeen directeur. Het profiel dat ons daarbij voor ogen stond had veel te maken met de interne beraad slagingen over de toekomst van Ajax, een initiatief dat afgelopen jaar van start is gegaan. Deze discussies stonden mede in het teken van het ambitieuze technisch beleidsplan dat een jaar eerder was aangenomen. De sportieve doelstellingen moeten in de eerste plaats technisch worden ondersteund, maar ook op alle andere terreinen binnen Ajax. Vandaar dat de gesprekken vaak gericht waren op de noodzaak van een verdere professionalisering van de organisatie, op de steeds verder voortschrijdende internationalisatie van het voetbal en op de daarmee samenhangende ontwikkelingen op het gebied van sponsoring en media. Logischerwijs ging het daarbij ook in belangrijke mate over de I I

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2004 | | pagina 15