6 Tenslotte heeft Ajax ook nog vier amateur-elftallen die uitkomen in de competities die de KNVB op zaterdag organiseert. Deze elftallen spelen op recreatieve basis en maken geen deel uit van de opleiding voor het eerste elftal van het betaald voetbal. Dat neemt niet weg, dat ook hier een hoge kwaliteit aanwezig is. Het eerste Ajax-elftal van de zaterdagafdeling speelt dan ook in de hoogste klasse van het zaterdagamateurvoetbal. Aan voetbal gerelateerde activiteiten De voetbalactiviteiten worden ondersteund door daaraan gerelateerde activiteiten.Via mediarechten, partnerships, sponsoring, reclame, merchandising, portretrechten en het Ajax Museum worden extra inkomsten gegenereerd. De mediarechten bestaan voor het grootste deel uit traditionele televisierechten. Ontwikkelingen op het gebied van nieuwe media als vast en mobiel internet en breedband zijn veelbelovend en zullen naar verwachting voor een stijging van de inkomsten zorgdragen. De inkomsten uit televisierechten kwamen het afgelopen seizoen voort uit afspraken met: - NOS voor de samenvattingen van de Holland Casino Eredivisie en de wedstrijden van de UEFA Cup; - SBS6 voor het toernooi om de nationale beker; - Canal+ voor de Holland Casino Eredivisie Live; - UEFA voor deelname aan de UEFA Champions League. Voor het seizoen 200S/2006 vloeien de aanmerkelijk gestegen inkomsten voort uit afspraken met: - Versatel voor de Eredivisie Live; - Talpa en RTL voor samenvattingen en reportages van de Eredivisie; - SBS6 voor het toernooi om de nationale beker; - NOS voor de kwalificatie UEFA Champions League en mogelijk ook voor de UEFA Cup; - UEFA voor deelname aan de UEFA Champions League. nemen in hun landelijke en internationale marketing- en communi catiebeleid. Zo wordt gestreefd naar een samenwerking die beide partijen een nog groter platvorm biedt voor zakelijk en sportief succes. De inkomsten uit reclame worden gerealiseerd door de verkoop van reclameborden rondom de velden en advertentieruimte op de virtuele borden naast het doel. Andere interessante reclamemogelijkheden zijn de videoschermen in het stadion.de advertentieruimte in Ajax-publicaties en de supplierovereenkomsten met leveranciers. De merchandisingactiviteiten van Ajax bestaan uit het geven van licenties en het distribueren van sport- en andere artikelen, voorzien van Ajax woord- en beeldmerken. Deze distributie vindt plaats door in eigen beheer ontwikkelde producten welke steeds makkelijker hun weg naar de groothandel én de eindverbruiker vinden. Daarnaast geschiedt dit door het direct leveren van deze artikelen aan de supporter via internetmailordering en via de in de Amsterdam ArenA gevestigde Official Ajax Fanshop. Ajax Images biedt een toegevoegde waarde door de exploitatie van de portretrechten van de spelers. Tenslotte bevindt zich in de Amsterdam ArenA ook nog het Ajax Museum. Hier wordt letterlijk vorm gegeven aan de relatie tussen het heden en het verleden. Naast relikwieën, memorabilia, documenten, persoonlijke bezittingen van Ajax vedetten en fotografie, beschikt het museum over een ruimte met de belangrijkste trofeeën. Ajax heeft op dit moment 6 partners, 7 sponsors en 10 suppliers. In algemene zin streeft Ajax naar driejarige overeenkomsten met zijn commerciële relaties. Met twee van de belangrijkste partners lopen de contracten langer. Met ABN AMRO tot en met seizoen 2010/2011 en met adidas tot en met seizoen 2008/2009. Het sponsorbeleid van Ajax is erop gericht de partners, sponsors en suppliers optimaal te ondersteunen bij het activeren van hun commerciële beleid, zowel nationaal als internationaal. Ajax zet zich in om hun aanpak ten aanzien van sponsoring zo veel mogelijk te verbreden en te verdiepen. De club voorziet de partners en sponsors van exposure met behulp van de Ajax-mediamix. Deze mix bestaat ondermeer uitAjax.nl, Ajax Magazine, het wedstrijdprogrammablad Kick Off en de voor Ajax altijd aanwezige vrije publiciteit. Ajax wil partners overtuigen van het belang om club en merknaam op te

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2004 | | pagina 10