36 Voorraden Voorraden zijn gewaardeerd tegen de verkrijgingsprijs met toepassing van het fifo-stelsel (first in, first out), of tegen de marktwaarde indien deze lager is. Vorderingen Vorderingen worden gewaardeerd tegen nominale waarde onder aftrek van eventuele voorzieningen voor oninbaarheid. Voorzieningen De voorziening voor pensioenen wordt gewaardeerd volgens actuariële grondslagen tegen nominale waarde. De overige voorzieningen worden opgenomen tegen nominale waarde. Belastinglatenties Latente belastingverplichtingen en -vorderingen uit hoofde van tijdelijke verschillen tussen het commerciële en fiscale vermogen alsmede uit hoofde van toekomstige verliescompensatie ontstaan door uitgestelde belastingverplichtingen en vorderingen, worden op de balans verantwoord onder 'latente belastingen De actuele belastingschuld wordt opgenomen onder 'belastingen en premies sociale verzekeringen'. De geactiveerde en gepassiveerde belastinglatenties zijn opgenomen tegen nominale waarde op basis van de geldende belastingtarieven. Actieve belastinglatenties worden gewaardeerd voor zover redelijkerwijs kan worden aangenomen dat verrekening kan plaatsvinden met in komende jaren te betalen belastingen. Aandeel derden Het aandeel van derden wordt gewaardeerd tegen netto-vermogenswaarde overeenkomstig de waarderingsgrondslagen van AFC Ajax NV. GRONDSLAGEN VOOR DE BEPALING VAN HET RESULTAAT Netto omzet Netto omzet betreft de opbrengst uit levering van goederen en diensten aan derden, onder aftrek van kortingen en van over de omzet geheven belastingen. Kostprijs verkopen De kostprijs verkopen omvat de kostprijs van verkochte Ajax-artikelen en de kosten van het exploiteren van portretrechten. Lonen, salarissen en sociale lasten Onder de sociale lasten worden tevens de pensioenlasten verantwoord. In beginsel vallen alle Nederlandse spelers verplicht onder de pensioenregeling van de Stichting Contractspelersfonds KNVB (CFK). De pensioenen van de trainers en coaches zijn verplicht ondergebracht bij de Stichting Pensioenfonds voor Voetbaloefenmeesters. Voor het vaste personeel is de pensioenregeling ondergebracht bij een verzekeringsmaatschappij. Bij alle bovengenoemde pensioenregelingen is sprake van een beschikbare premieregeling. Voor de bestuurder geldt een pensioenregeling op basis van het eindloon. Afschrijvingen op materiële vaste activa en goodwill De afschrijvingen op materiële vaste activa en goodwill, met uitzondering van terreinen, worden gebaseerd op verkrijgingsprijs. Op terreinen wordt niet afgeschreven. Afschrijvingen op materiële vaste activa vinden plaats volgens de lineaire methode op basis van de geschatte economische levensduur. De goodwill wordt afgeschreven in 5 jaar. Overige bedrijfskosten Hieronder zijn opgenomen de overige personeelskosten, wedstrijdkosten, huisvestigingskosten en de beheer- en administratiekosten. Met ingang van 2003/2004 zijn de posten, die voorheen als buitengewone baten werden aangemerkt, onder de overige bedrijfskosten opgenomen. De vergelijkende cijfers van 2002/2003 zijn dienovereenkomstig aangepast.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2003 | | pagina 40