24 De marktomstandigheden spelen eveneens een rol bij de hoogte van de vergoeding waarop Ajax aanspraak kan maken in verband met de transfer van een speler. Deze kan in positieve of negatieve zin afwijken van de boekwaarde van het contract van de betreffende speler. Bovendien is het niet ondenkbaar dat een speler als gevolg van een ernstige blessure blijvend niet meer in staat is te voetballen, zodat een afschrijving wegens permanente waardevermindering moet plaatsvinden. - De mate waarin clubs en voetbalbonden erin slagen samen te werken - en niet te vergeten de beperkte mate waarin dat is toegestaan - enerzijds, alsmede de wijze waarop met name clubs (ook op het voetbalveld) met elkaar concurreren anderzijds, beïnvloedt de resultaten van alle clubs dus ook van Ajax. Vandalisme en geweld kunnen leiden tot een verhoging van kosten en daarnaast tot vermindering van inkomsten indien dergelijke ontwikkelingen afname van bezoekersaantallen en verminderde interesse van sponsors tot gevolg hebben. Bovendien kunnen aan Ajax in verband daarmee sancties worden opgelegd door de betreffende voetbalbonden, met aanzienlijke financiële consequenties. - De positie van Ajax is mede afhankelijk van bestaande nationale- en internationale wet- en regelgeving. Wijzigingen daarin, alsmede de toepassing ervan, kunnen nadelige consequenties hebben voor de bedrijfsvoering. Er hebben zich in het verslagjaar geen transacties voorgedaan waarbij sprake was van een tegenstrijdig belang tussen de Hoofddirectie en de vennootschap. De beschermingsmaatregelen tegen een overname van de zeggenschap over Ajax houden verband met: - Het wettelijke structuurregime. - Het belang van 73% dat de vereniging AFC Ajax in de vennootschap houdt. - Het bijzonder aandeel dat de vereniging AFC Ajax in de vennootschap houdt. De mogelijkheid om financieringspreferente aandelen uit te geven. Een overname van de zeggenschap over Ajax c.q. de wens daartoe wordt niet reëel geacht. Daarom valt geen schets te geven van de omstandigheden waaronder Ajax een beroep zou doen op de genoemde beschermingsmaatregelen. Personeel en Organisatie Personeelsbezetting Op 30 juni 2004 bedroeg het aantal personeelsleden in fte's 186 (binnenland ten opzichte van 2002/2003, 184 fte's). De stijging van 2 fte's werd veroorzaakt door: - uitbreiding van het aantal spelers (+4) - vermindering van het aantal medewerkers op de afdeling spelersbegeleiding (-1) - vermindering van het aantal medewerkers in de Official Ajax Fanshop (-1) Het totaal aantal vacatures bedroeg tijdens het boekjaar 15. Van de 15 vacatures werden 2 vacatures niet ingevuld. In het boekjaar vond een doorstroom - naar nieuwe functies - plaats van 9 medewerkers. Stages In totaal kregen 26 stagiaires de mogelijkheid hun stage bij Ajax te doorlopen, op de afdelingen marketing sales (I), financiële administratie (I), Ajax Direct (2), facilitaire zaken de Toekomst (4) en de medische staf jeugdopleiding (3 fysiotherapie en 15 Facultatieve sportstage). Personeelsgids Alle medewerkers ontvingen een exemplaar van de personeelsgids. De personeelsgids is van toepassing op alle medewerkers, met uitzondering van medewerkers waarop de CAO voor Oefen- meesters of de CAO voor Contractspelers Betaald Voetbal van toepassing is. De personeelsgids is tevens digitaal beschikbaar. Pensioenverzekering De Wet fiscale behandeling van pensioenen, die op I juni 1999 is ingevoerd, vloeit voort uit de aanbevelingen die in 1995 zijn gedaan door de Commissie Witteveen. Na een overgangsperiode van 5 jaar dienen vanaf I juni 2004 alle pensioenregelingen te voldoen aan de nieuwe wettelijke eisen. Tevens is per I mei 2004 de Wet gelijke behandeling op grond van leeftijd bij arbeid in werking getreden. De collectieve pensioenregeling van Ajax is voor wat betreft de beschikbare premiestaffel en de toetredingsleeftijd aangepast. De beschikbare premie dient uitgedrukt te worden in een percentage van de pensioengrondslag in plaats van een percentage van het salaris. De toetredingsleeftijd is verlaagd van 25 naar 20 jaar. Gezien de ontwikkelingen in de pensioenwetgeving is aan alle deelnemers een actueel pensioenreglement overhandigd. Ondernemingsraad Begin 2004 verstreek voor twee leden van de Ondernemingsraad (OR) de wettelijke termijn van drie jaar. Eind 2004 geldt voor de overige vijf leden hetzelfde. De OR heeft ervoor gekozen eind april 2004 verkiezingen te houden ten behoeve van zeven leden van de OR. De leden van de OR die nog niet aan het einde van hun termijn waren, besloten hun zetel tussentijds ter beschikking te stellen. Voor de zeven zetels van de OR werden zeven geldige kandidaten lijsten ingediend, elk met één kandidaat. Het reglement van de OR MAXWELL STELT MASCOTTE GERUST VLAK VOOR DE WEDSTRIJD

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2003 | | pagina 28